Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Celem Dni Belgijskich jest promocja w Polsce wiedzy o Belgii, jej kulturze i biznesie. Dni Belgijskie mają też służyć zacieśnianiu kontaktów biznesowych pomiędzy firmami z Polski i Belgii.

Organizator:

Belgian Business Chamber – Belgijska Izba Handlowa

    Polska Warszawa
  • tel.:
  • email:

W tym roku mija także 90 rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Belgią. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Ambasador Belgii - Jan Luykx. Obchody otworzy spotkanie prasowe, które odbędzie się 4 listopada 2009 r. w siedzibie Ambasady Belgijskiej. Podczas XI Dni Belgijskich w Polsce będą miały miejsce spotkania biznesowe i kulturalne w Warszawie. W tegorocznym programie Dni Belgijskich znalazły się m.in.: forum innowacji w biotechnologii, dwudniowa konferencja "Innowacje - zrównoważone rozwiązania w energetyce" oraz koncert belgijskiego skrzypka Lorenzo Gatto.

Harmonogram Dni Belgijskich:

17 listopada, Forum Innowacji, spotkanie, podczas którego uczestnicy będą dyskutować o obszarach i sposobach współpracy między belgijskimi oraz polskimi naukowcami i przedsiębiorcami, a także wymienią się praktycznymi informacjami m.in. na temat sposobów skutecznej komercjalizacji osiągnięć naukowych, europejskich procedur rejestracji produktów bioinnowacyjnych i potrzeby planowania procesu refundacji już na etapie badań klinicznych. To pierwsze wydarzenie, podczas którego przedstawiciele bioinnowacyjnych firm i instytucji z Belgii oraz Polski będą mogli wspólnie określić praktyczne możliwości wykorzystania swojego potencjału.

18 listopada, koncert skrzypka Lorenzo Gatto, laureata drugiego miejsca i zdobywcy nagrody publiczności w międzynarodowym konkursie Queen Elizabeth International Music Competition 2009.

19-20 listopada, konferencja „Innowacje - zrównoważone rozwiązania w energetyce". W trakcie dwudniowej konferencji przedstawiciele z Polski i z Belgii zaprezentują m.in. rozwiązania z zakresu innowacji w energetyce, przedstawią sytuację na rynku polskim i belgijskim. Konferencja umożliwi wymianę doświadczeń i przybliży innowacyjne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii.

POLECAMY W SERWISACH