Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Z roku na rok, targi Mleko-Expo 2009 są coraz większe. Co roku wystawia się coraz więcej dostawców. W tym roku na targach znalazło się pięć firm, które w tym roku brały udział po raz pierwszy. Targi były niezwykle udane - komentuje imprezę dla serwisu portalspozywczy.pl Waldemar Broś, prezes KZSM.

Impreza była bardzo udana chociażby ze względu na popularyzację produktów mleczarskich. Mieliśmy dzień produktowy, prezentowane były twarogi, śmietany. Odwiedzający co byli mogli zobaczyć jakie wspaniałe rzeczy można zrobić z twarogów, ze śmietany. Były ogromne tłumy, głównie młodzieży, co mam nadzieję przełoży się na wzrost zainteresowania produktami mleczarskimi - mówi prezes Broś.

- Oczywiście to targi to także okazja do rozmów z handlowcami. Zaprosiliśmy większość hurtowni, zaprosiliśmy głównych operatorów sieci handlowych działających w Polsce, aby mogli na bieżąco rozmawiać z handlowcami mleczarni, by mogli zobaczyć do nowego jest produkowane i oferowane na rynku. Przypomnę, że co roku na rynek wprowadzamy około 50 nowych produktów, różnie opakowanych - podkreśla prezes KZSMu.

Ostatniego dnia Targów Mleko-Expo 2009 odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników konkursów: „Mleczne Mistrzostwa Polski", „Maszyny, urządzenia, opakowania i środki myjące", „Wysoka Jakość Wyrobów Mleczarskich", Super Produkt 2009. Specjalnymi gości spotkania byli Jarosław Kalinowski - poseł do Parlamentu Europejskiego, wicepremier, wicemarszałek Sejmu oraz Czesław Siekierski - poseł do Parlamentu Europejskiego. Podczas spotkania wręczono puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla SM Ostrołęka oraz inne nagrody i odznaczenia m.in. na najlepsze stoisko targowe - SM Spomlek.

Portalspozywczy.pl oraz magazyn Rynek Spożywczy objęły targi patronatem medialnym. Impreza trwała w dniach 4-6 listopada 2009 r.

POLECAMY W SERWISACH