Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Afro SLOT to impreza organizowana w ramach Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu (World Fair Trade Day), która odbędzie się 9 maja w Starej Fabryce Drutu w Gliwicach. Jej celem jest przybliżenie tematu Krajów Ubogiego Południa, Sprawiedliwego Handlu i odpowiedzialnej konsumpcji.

Organizator:

Slot Art Festival, Provizorca, Stara Fabryka Drutu i GCE Halogen

    Gliwice
  • email:

Wśród zaproszonych gości będzie m.in. John Kanjagaile, dyrektor departamentu ds. eksportu w spółdzielni Kagera Cooperative Union z Tanzanii, która od roku 1990 produkuje kawę rozpuszczalną w ramach Sprawiedliwego Handlu.

W trakcie licznych warsztatów zgłębić będzie można tajniki kuchni afrykańskiej, śpiewać gospel czy nauczyć się jak wiązać i nosić dzieci w chustach. Można będzie także uszyć afrykańskie zwierzątko lub przy pomocy afro-szablonów wykonać nadruk na torbie czy koszulce. Warsztat Twórczości Dziecięcej DADA przygotował także specjalne zajęcia dla najmłodszych uczestników imprezy.

W programie także wystawa Suzie Childers "Voice For The Voiceless" oraz projekcja filmu „Czarne Złoto", wykłady dotyczące problematyki krajów afrykańskich oraz pokazy slajdów.

Nie zabraknie oczywiście kawiarni z kawą Fair Trade, stoisk z produktami pochodzącymi ze Sprawiedliwego Handlu czy prezentacji powiązanych z Afryką organizacji i inicjatyw.

O godzinie 20 rusza Afro-Party: impreza w rytmie afro-beatu, reggae i etno.

Organizatorami imprezy jest grupa aktywnych społecznie ludzi, skupionych w Stowarzyszeniu Lokalnych Ośrodków Twórczych (SLOT) i grupie Provizorca.

Więcej szczegółów na stronie: www.gliwice.slot.art.pl