Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Zakończyła się pierwsza edycja Targów Jubileuszowych firmy Bastra Weindich. Na 2,5 tys. mkw. wystawiono asortyment z 14 krajów świata. 73 wystawców, będących jednocześnie w większości partnerami handlowymi Bastry Weindich prezentowało odwiedzających Targi Wyposażenia swój asortyment.

Łącznie targi odwiedziło ok. 2,5 tysiąca osób decyzyjnych z sektora spożywczego, mięsnego i gastronomii. Pojawili się także liczni przedstawiciele mass mediów, oraz organizatorzy targów spożywczych z całej Polski. W hali dedykowanej przemysłowi mięsnemu wystawiło się 30 firm ze ścisłej światowej czołówki producentów i dostawców zarówno maszyn i urządzeń jak i dodatków funkcjonalnych dla tegoż sektora. Odwiedzający podkreślali różnorodność i szeroką gamę prezentowanych artykułów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stosika firm Seydelmanna, Ruhle, Maja, Efa, Dick, Edertala, czy Komet ale także inne. Klienci często pytali o skórowaczki firmy Maja i mieszałki firmy Ruhle. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też potężne komory wędzarnicze firmy Bastra, czy kutry firmy Seydelmana. Wielu wystawców z nadzieją pytało o następną edycję Targów Bastra Weindich.

W hali gastronomicznej sporym zainteresowaniem cieszyły się piece konwekcyjno-parowe. Odbywały się na nich liczne pokazy i prezentacje zarówno na stoiskach firmy Retigo jak i Rational. Niewątpliwie największe stoisko z szeroką gamą produktów zaprezentowała firma RM Gastro. Na stosiku można było nie tylko smacznie zjeść, ale także porozmawiać o możliwościach zastosowania piecy konwekcyjno-parowych w swojej placówce, jak również przekonać się na żywo o ich ogromnych możliwościach.

Klienci z dużym zainteresowaniem porównywali także linie kuchenne, dopytując na stoisku Architektonicznym Bastry o możliwość ich adaptacji w zarządzanych przez nich placówkach. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też organizowane przez firmę Hamilton (ALVA) pokazy i degustacje baristyczne. Nawiązaniem licznych kontaktów handlowych zaowocowało także wystawienie się i pokazy firmy Hallde. Namiot Gastronomiczny można było zwiedzać delektując się aromatycznym smakiem kawy, serwowanej min na stoisku firmy CAFE VERGIANO. Odwiedzający podkreślali także wyjątkowo delikatny smak produktów przyrządzanych w próżni na stoisku firmy Komet. Nowy produkt w ofercie Bastry jakim są promienniki ciepła znalazł także wielu nabywców. Na brak zainteresowania nie mogła narzekać także firma Ampol. Zadowoleni z wystawienia się byli także przedstawiciele firmy EDESA, których sprzęt szybko znalazł nabywców. Również asortyment firmy Dupont cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych ale także przedstawicieli całych sieci handlowych. Idealnie dobrana kolorystyka, unikalny kształt i wręcz nieograniczona możliwość aranżacji to główne atuty, na które zwracali uwagę zainteresowani produktem klienci. Trzecią cześć wystawową poza wspomnianymi wyżej sektorami gastronomicznym i przemysłu mięsnego stanowiła wystawka muzealna, zgromadzonych jak i wypożyczonych od naszych partnerów, eksponatów muzealnych. Znalazły się tam zarówno maszyny i urządzenia z połowy poprzedniego stulecia jak również starsze, nawet z okresu międzywojennego, które oprócz wartości historycznej mają także dużą wartość materialną. Ostatnim punktem na którym zatrzymywali się dość chętnie odwiedzający było zlokalizowane w przedniej części siedziby firmy „technikum produkcyjne”. W produkcji brali udział technolodzy firm Bastra Weindich i Kulinaria. Można było przekonać się na własne oczy jak powstają i smakują min frankfurterki, winerki i parówki cielęce, pieczona golonka, kiełbasa biła monachijska, czy potrawy z Gęsi. Technolodzy pracowali na najwyższej jakości sprzęcie w postaci nadziewarki Frey F line 50; Miesząłko masownicy MKR 220 Ruhle, na kutrze Seydelmmann K 40, wilku Eskimo firmy Mado, jak również na Kostkownicy Ruhle i nastrzykiwarce PR 20.

Aby dokonywać ogólnego bilansu Targów jubileuszowych jest chyba jeszcze zbyt wcześnie, szczególnie dlatego, że trzeba najpierw zająć się ogromnym zapotrzebowaniem ze strony klientów, na zamówiony sprzęt, a dopiero potem dokonać pełnego podsumowania zakończonej przed dwoma dniami imprezy. Dziękujemy wszystkim wystawcom i odwiedzającym za poświęcony czas i obecność.

Parafrazując słowa Alfreda Hitchcock mówiącego o dobrym filmie, który powinien rozpocząć się od trzęsienia ziemi, a następnie napięcie powinno rosnąć, mamy nadzieję że kolejna edycja Targów Bastra Weindich, będzie jeszcze lepsza, niż obecna, a odwiedzający i wystawcy będą jeszcze bardziej zadowoleni. Do zobaczenia podczas Kolejnych Targów.

POLECAMY W SERWISACH