Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Redakcje Rynku spożywczego, serwisu www.portalspozywczy.pl oraz www.dlahandlu.pl wręczyły podczas III Forum Rynku Spożywczego Nagrody Rynku Spożywczego.

Zobacz zdjęcia z rozdania nagród Rynku Spożywczego w zakładce MULTIMEDIA

W kategorii Lider Rynku Spożywczego nagrodzono cztery firmy. Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów otrzymały nagrodę za udaną próbę stworzenia pierwszej polskiej grupy spożywczej, która swoją strategię opiera na produkcji wyrobów pod marką własną dla sieci handlowych i globalnych koncernów oraz za udany debiut spółki na GPW. Wyróżnienie odebrał Bernard Węgierek, prezes spółki.

Kolejną nagrodę w tej kategorii otrzymała spółka Sokołów. Odebrał ją Cezary Jasiński, dyrektor do spraw marketingu spółki. Spółkę nagrodzono za konsekwentne budowanie pozycji lidera rynku mięsa w Polsce, odważną ekspansję z produktami za granicę oraz osiągnięcie statusu największego producenta plastrowanych wędlin w Polsce.

Kolejnym Liderem Rynku Spożywczego została Agros Nova. Nagrodę za: utrzymanie pozycji największego przetwórcy owoców i warzyw w Polsce ze szczególnym wskazaniem na kluczowy dla firmy rynek soków, nektarów i napojów niegazowanych i rosnącą z roku na rok zyskowność a także konsekwentne zwiększanie udziałów w rynkach, na których rywalizuje, odebrał Artur Węgłowski, członek zarządu spółki.

Nagrodę w kategorii Lidera rynku spożywczego otrzymała firma Detal Polski. Firmę nagrodzono za tworzenie sieci Kropka, za imponujące tempo rozwoju oraz umiejętność przekonania dotychczas konkurujących ze sobą szyldów, że jedność daje siłę i przewagę w walce o lepsze warunki u dostawców.

W kategorii Innowacja Rynku Spożywczego nagrodę otrzymała firma Herbapol Lublin SA. Nagrodę za stworzenie rynkowej niszy i wprowadzenie do sprzedaży nowej linii napojów energetyzujących na bazie wyłącznie naturalnych składników i niezwykle dynamiczny rozwój sprzedaży innowacyjnego produktu odebrał Roman Górny, prezes spółki.

W tej samej kategorii nagrodę otrzymała również Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Starogardzie Gdańskim. Wyróżnienie za pierwsze na świecie w 100 procentach biodegradowalne opakowanie do masła odebrała Beata Oworuszko, prezes Zarządu OSM.

W kategorii Wydarzenie Rynku Spożywczego przyznano dwie nagrody. Nagrodzono japońską Lotte Group za odważne, niespodziewane przejęcie znanej, polskiej marki Wedel, które otworzyło spółce rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Za wejście na polski, perspektywiczny rynek słodyczy, który mimo kryzysu wzrósł w zeszłym roku o 5 proc., do 6,8 mld zł. Nagrodę odebrał dyrektor zarządzający i wiceprezes firmy Wedel, Paweł Szczęśniak oraz Kazunori Yanagishita, dyrektor ds. Integracji z Grupy Lotte.

W kategorii Wydarzenie Rynku Spożywczego nagrodzono również fundusz Penta Investments Limited za przejęcie Iglokraku, które zmieniło układ sił na rynku mrożonek. Za ambitne plany konsolidacji rynku dystrybucji i produkcji mrożonek. Za inwestycje w perspektywiczną branżę mrożonek, których spożycie w Polsce stale rośnie i według szacunków ekspertów, jeszcze przez kilka kolejnych lat będzie rosło. Nagrodę odebrał Rafał Sosna, dyrektor inwestycyjny, Penta Investments Limited.

POLECAMY W SERWISACH