Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Na konferencji podjęta zostanie m.in. tematyka zmian w systemie kwot mlecznych, liberalizacji WPR i konsekwencji z tego wynikających dla polskiego mleczarstwa, zmian regulacji unijnych w zakresie dopłat do spożycia mleka w szkołach, fuzji i przejęć w polskim mleczarstwie oraz zafałszowań w produkcji mleczarskiej.

Organizator:

Biuro Organizacyjne Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

  • tel.:
  • email:
  • internet:
Przedstawiciele branży ocenią na Forum kondycję mleczarstwa i spróbują wyznaczyć kierunki rozwoju na kolejny rok. Gośćmi konferencji będą przedstawiciele Komisji Europejskiej, specjalizujący się w problematyce kwotowania oraz handlu światowego. Wśród prelegentów znajdą się również przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, IERiGŻ, IJHARS, SGGW i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Odbiorcami konferencji są głównie prezesi i przedstawiciele kadry zarządzającej spółdzielni i zakładów mleczarskich z kraju i zagranicy oraz firm kooperujących z mleczarstwem.

Po raz drugi na Forum w Augustowie przedstawiony zostanie ranking spółdzielni mleczarskich. Ocena spółdzielni dokonana zostanie w oparciu o specjalne wskaźniki uwzględniające m.in. takie czynniki, jak wykorzystanie kwoty mlecznej, potencjalne możliwości przerobowe zakładów i efektywność. Każda ze spółdzielni, która weźmie udział w rankingu, otrzyma indywidualne opracowanie wyników, będące cennym źródłem wiedzy o kondycji i potencjale swojej spółdzielni.

Informacje o VI FSM oraz rankingu spółdzielni mleczarskich (program, karta zgłoszeniowa i ankieta rankingowa) znajduje się na www.forum-mleczarskie.org.

POLECAMY W SERWISACH