Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

W dniach 16-17 kwietnia na Targu Rybnym w Gdańsku, odbędzie się Jarmark Europejski, święto dobrej kuchni skierowane do wszystkich wielbicieli nowych smaków i podróży kulinarnych. W programie m.in. pokazy kulinarne, degustacje znakomitych win, wędlin, serów i delikatesów z Polski i Europy. Na miejscu będzie można spróbować specjałów przygotowanych przez wystawców oraz zakupić je w atrakcyjnych cenach. Jarmark Europejski jest wydarzeniem towarzyszący gdańskim obchodom Dnia Ziemi, które startują już 15 kwietnia.

Organizator:

Marketing&Advertising House

    Polska 03-042 Warszawa Warszawa, ul. Marywilska 50 lok.12
  • tel.:
  • email:
  • internet:
Jarmark Europejski to podróż śladami różnorodnych smaków kulinarnych naszego kontynentu. Specjalnie z tej okazji w niedzielę 17 kwietnia, sceną na Targu Rybnym zawładną mistrzowie patelni, którzy zaprezentują swoje umiejętności oraz podzielą się wiedzą na temat tajników przyrządzania smakowitych dań z całej Europy. Wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy starali się odkryć to, co wyróżnia kuchnie poszczególnych krajów oraz to, co je łączy. Bo czy faktycznie wiemy, czym się różnią litewskie pierożki, włoskie ravioli i polskie pierogi? I czy takie zwykłe dania można degustować z kieliszkiem wina? Bo może przeznaczone jest ono tylko do dań wykwintnych?

Jednym z mariaży, które z impetem weszły do polskich salonów kulinarnych kilka lat temu, jest związek serów i wina. I tego nie zabraknie na Jarmarku Europejskim. Wystawcy dadzą okazję do degustacji i zakupu różnorodnych serów m.in. z Francji, z Holandii, z Grecji, ze Szwajcarii, z Włoch oraz z Polski.

Jarmark Europejski w Gdańsku odbywa się w ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Na Targu Rybnym już od 15 kwietnia zagości duch walki o ochronę środowiska. Wielka Akcja Ekologiczna: „Drzewko za makulaturę" zachęci wszystkich do zamiany 5 kg niepotrzebnych papierzysk na sadzonki drzew, krzewów i cebulek holenderskich tulipanów. Czwarta edycja Dnia Ziemi będzie wzbogacona o różne muzyczne atrakcje sceniczne, o interaktywne lekcje ekologii z konkursami oraz animacjami zapewnionymi przez stowarzyszenie Polska Ekologia, m.in.: dojenie krowy, wyrób masła metodami tradycyjnymi oraz tworzenie eko-kanapek. Podczas wydarzenia będą rozdawane książeczki dla dzieci „Skąd się biorą produkty ekologiczne". Każda animacja, poprzez zabawę, ma na celu informowanie o rolnictwie ekologicznym, promowanie zdrowego stylu życia i zasadach znakowania żywności.

Jarmark Europejski w Gdańsku będzie pierwszą odsłoną cyklicznych wydarzeń planowanych na ten rok w całej Polsce. Kolejne miasta, w których jarmark zagości to Poznań, Szczecin, Łódź, Kraków i Warszawa. Inicjatywę wspierają przedstawiciele izb handlowych i turystycznych z Europy, jak również władze miast oraz regionów. Jarmark Europejski został objęty Patronatem Honorowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a edycja gdańska zyskała Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gdańsk oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

Kontakt: Marketing&Advertising House, ul. Marywilska 50 lok.12, 03-042 Warszawa, www.ma-house.pl

Magda Jabłońska, dyrektor ds. kluczowych klientów, tel. 609 921 609, magda@ma-house.pl

POLECAMY W SERWISACH