Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE
Sponsorzy Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach

W dniu 3 września odbyła się Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. Galę przy współudziale Marszałka Województwa Śląskiego i Gminy Mikołów zorganizowano w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, którego uroczystego otwarcia dokonano w trakcie uroczystości. W trakcie jej trwania wręczone zostały nagrody II Edycji Konkursu "Marka Śląskie", Honorowe Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego oraz Honorowe Odznaki Krajowej Izby Gospodarczej.

Konkurs ma na celu wzmocnienie podejmowanych do tej pory działań na rzecz promocji województwa śląskiego i zwrócenie uwagi nie tylko na jego atuty przemysłowe i gospodarcze, ale także na zjawiska społeczne, naukowe, kulturalne czy sportowe, przy jednoczesnym dbaniu o tożsamość regionalną. Nagroda "Marka - Śląskie" jest symbolem jakości, solidności ludzi, firm i instytucji naszego województwa, pokazuje zmiany tu się dokonujące oraz podkreśla to, co o Śląsku powinna wiedzieć Polska, Europa i Świat.

Zgodnie z tradycją, Gala zgromadziła przedstawicieli najwyższych władz państwowych, korpusu dyplomatycznego, senatorów i posłów, przedstawicieli władz terytorialnych, gości z zagranicy i licznie przybyłych przedsiębiorców. Wzorem minionych lat, podczas części oficjalnej uroczystości, wraz z nagrodami „Marka - Śląskie" wręczono również odznaczenia regionalne, honorujące wyróżniających się działaczy gospodarczych oraz Medale Izby, które stanowią podziękowanie dla przedsiębiorstw za ich szczególne osiągnięcia w rozwoju regionu, ochronie środowiska i wprowadzaniu nowych rozwiązań i technologii.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Pan Marek Balcer - Burmistrz Mikołowa.

Ponadto nagrody "Marka - Śląskie" odebrali:

- w kategorii Osobowość roku: Marian Zembala - Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu
- Usługa: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "SOR-DREW" Rajmund Sorowski
- Gospodarka: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA, a wyróżnienie otrzymało: Państwowe Gospodarstwo Leśne, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Rudziniec
- Nauka: Instytut Metali Nieżelaznych
- Kultura: AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
- Produkt: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Romuald Macek, Wojciech Wichary Sp. z o.o.
- Organizacje Pozarządowe: Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych
- Dziedzictwo Kulturowe Regionu: Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO w Zabrzu
- Zdrowie: Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
- Sport, Turystyka i Rekreacja: Klub Gimnastyczny "Radlin"

Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego uhonorowani został Zbigniew Barecki - Prezes Przedsiębiorstwa Górniczego "Demex" Sp. z o.o.

Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego uhonorowani zostali: Justyna Żak-Magda - Kierownik Działu Administracji i Kadr Zabytkowej Kopalni "GUIDO" w Zabrzu, Marek Morawski - Prezes Zarządu/Dyrektor Naczelny Gliwickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego SA oraz Radosław Gumułka - Prezes Zarządu konsorcjum Grupa Gumułka.

Honorową złotą odznaką Krajowej Izby Gospodarczej w roku 2011 uhonorowani zostali: Zenon Górniak - Prezes Zarządu/Dyrektor Naczelny Huty Łabędy SA, Adam Kołodziejski - Prezes Zarządu oraz Dyrektora Przedsiębiorstwa Projektowo Wdrożeniowego "Proinstal", Tadeusz Mamok - Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec, Przewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego oraz Andrzej Tomal - Prezes Zarządu Budynków Miejskich I Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach.

Tytuł Honorowego Członka Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach uzyskuali: Starosta Bieruńsko-Lędziński - Bernard Bednorz oraz były rektor Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, członek Rady Polityki Pieniężnej - prof. Marian Noga.

Podczas Gali wreczono także "Medale Izby", które otrzymali: Zygmunt Łukaszczyk - Wojewoda Śląski, Stanisław Korfanty - Prezydent Miasta Piekary Śląskie, Tadeusz Mamok - Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec raz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Romuald Macek, Wojciech Wichary Sp. z o.o.

Dyplomem uznania Prezesa Izby za szczególne zaangażowanie w prace na rzecz samorządu gospodarczego w regionie, promowanie zasad etyki i uczciwości w działalności gospodarczej oraz podejmowanie i prowadzenie działań dla rozwoju przedsiębiorczości w nowoczesnych formach organizacyjnych, innowacyjnych i technologicznych uhonorowane zostały: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów SA, Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA, Andrzej Tomal - Prezes Zarządu Budynków Miejskich 1-go Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach, Wojciech Wajda - Prezes WASKO SA, Jan Janik - Właściciel firmy "Energo-Handex" oraz Dieter Przewdzing - Burmistrz Miasta Zdzieszowice.

Gala stwarza zaproszonym gościom niepowtarzalną okazję nie tylko do zawarcia nowych znajomości, nawiązania stosunków gospodarczych, wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania planów i pomysłów na przyszłość, ale również do dyskusji i wymiany myśli związanych z aktualnymi wydarzeniami w sferze gospodarki i polityki. Firmom zaangażowanym do jej organizacji daje szerokie możliwości prezentacji i reklamy swych produktów i usług przed gronem znakomitych gości, które z jednej strony mogą stać się wizytówką województwa, a z drugiej mogą dać podstawę do zainicjowania szeroko pojętej współpracy gospodarczej.

POLECAMY W SERWISACH