Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Imprezy związane z Forum odbywać się będą przez cały czas trwania Targów. Dzień szczególny, to jednak 16.09.2008 r.: o godz. 8:00 - ocena wyrobów zgłoszonych do konkursów. W czasie gdy komisja będzie oceniała wyroby, odbędą się dwa panele dyskusyjne zorganizowane wspólnie z SRiW RP i redakcjami pism branżowych.

Organizator:

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu

  • tel.:
  • email:

Obrady jury i panele dyskusyjne odbywać się będą w paw.7 (w specjalnej strefie) na terenie MTP w Poznaniu. W ramach Forum odbędą się również prestiżowe konkursy wędliniarskie. Ich współorganizatorem jest Instytut Technologii Mięsa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. To okazja dla producentów, by w świetnej krajowej stawce sprawdzić swoje wyroby. Jest to szczególnie ważne w przypadku konkursu na patery i konkursu oceniającego wykorzystanie mięsa w tak zwanej żywności wygodnej. Warto dodać, że tylko w Poznaniu, na Forum ocenie poddawane są patery. Ten sposób podawania wędlin jest bardzo rozpowszechniony na Zachodzie - u nas dopiero raczkuje.

Podobnie jest ze wspomnianą wygodną żywnością - niewątpliwym ułatwieniem dla zapracowanych ludzi. Najważniejszym konkursem jest ten o Puchar Ministra Rolnictwa dla Najlepszego Producenta Wędlin (przyznawany w dwóch kategoriach: zakładów większych i mniejszych). Jak zawsze uhonorowani zostaną najlepsi z najlepszych - otrzymają dyplomy i statuetki. Patronat nad Forum Rzeźnictwa i Wędliniarstwa objął Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Forum to okazja, by w jednym czasie i w jednym miejscu mogli się spotkać wszyscy, którzy pracują na rzecz przemysłu mięsnego (hodowcy, przetwórcy, przedstawiciele firm pracujących na rzecz branży mięsnej, a także naukowcy będą mogli wymienić się doświadczeniami, wyznaczyć trendy rozwojowe branży, podjąć próbę rozwiązania nurtujących ich problemów).

POLECAMY W SERWISACH