Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 przedstawicieli zarządów spółek producentów mięs i firm przetwórstwa mięsnego, najważniejsze stowarzyszenia i izby branżowe oraz właściwe organy administracji rządowej.

Organizator:

China Central Europe Business Forum

Patronat honorowy nad Forum sprawuje m.in. Główny Inspektorat Weterynarii, Związek Polskie Mięso oraz Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego.

Forum Branży Mięsnej będzie stanowić idealną okazję do poszerzenia informacji na temat możliwości inwestycyjnych w Chinach oraz przybliżenia szans i ewentualnych zagrożeń dla branży mięsnej wynikających z wejścia na nowy rynek zbytu. Uczestnicy będą mieli także możliwość zapoznania się z doświadczeniami polskich przedsiębiorstw, którym udało się zaistnieć w Państwie Środka.

Szansą na rozwój tej branży jest zdobycie największego na świecie rynku mięsa i jego produktów - Chin. Choć polski eksport żywności rośnie w szybkim tempie, to odległe kierunki, takie jak Chiny, są pomijane przez polskich przedsiębiorców. Aż 77 procent polskiej żywności trafia do krajów Unii Europejskiej z rynkiem ponad 500 mln mieszkańców, zaś do Chin w których mieszka ponad 1,3 bln mieszkańców wysyłamy jedynie bardzo małe ilości naszych produktów. Dzięki niskim kosztom produkcji i słabej złotówce, Polska posiada dobre warunki do inwestowania na tamtejszym rynku. Istnieje potrzeba ekspansji polskich produktów na rynek chiński, dzięki czemu firmy te będą mogły się rozwijać.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie konferencji: www.forumbm2012.pl.

Organizatorzy:
China Central Europe Business Forum
OpenLinks

POLECAMY W SERWISACH