Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

W sobotę 6 września odbyła się kolejna XIV Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

Organizator:

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach

    Polska 44-100 Gliwice, Zwycięstwa 36
  • tel.:
  • email:
  • internet:

Uczestnikami spotkania na dziedzińcu kasztelańskiego zamku w Toszku k. Gliwic byli przedstawiciele władz państwowych i korpusu dyplomatycznego, administracji regionalnej i lokalnej oraz samorządu gospodarczego. Gali patronował minister gospodarki.

Do tradycji corocznej gali należy wręczanie odznak, medali Izby i innych wyróżnień, a także nadawanie tytułu członka honorowego RIPH w Gliwicach. W tym roku w trakcie oficjalnej części gali miało także miejsce uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Związkiem Pracodawców Ukrainy - Lwowskim Regionalnym Związkiem Pracodawców a Regionalną Izbą Przemysłowo-Handlową w Gliwicach.

Złotą odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego" wręczono Rajmundowi Sorowskiemu, prezesowi firmy Sor-Drew z Świętochłowic. Wśród uhonorowanych medalem RIPH w Gliwicach znalazł się m.in. jeden z najbardziej znanych architektów młodego pokolenia Robert Konieczny, właściciel Pracowni Architektonicznej KWK Promes z Katowic.

Wyróżnienia Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach „za długoletnią współpracę we wspieraniu rozwoju gospodarczego Regionu" przyznano trzem gliwickim organizacjom zrzeszającym przedsiębiorców Związkowi Pracodawców Budownictwa, Cechowi Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszeniu Kupców i Przedsiębiorców Śląskich.

Dyplomy RIPH wręczono śląskim firmom, dynamicznie się rozwijającym i coraz częściej konkurującym nie tylko w kraju, ale i na rynkach międzynarodowych. Wśród nagrodzonych znalazł się Kopex SA, Przedsiębiorstwo Transportu Kolejowego Holding SA z Zabrza, Remag SA, Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne SA z Zabrza i Powen SA z Zabrza.

POLECAMY W SERWISACH