Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE
Nagrody Retailer of the Year 2011 otrzymały sieci handlowe: Selgros, Rossmann, Netto, Aldik, E.Leclerc

21 marca 2012 roku, na zakończenie pierwszego dnia dorocznego kongresu „Poland & CEE Retail Summit", w którym udział wzięło udział ponad 430 przedstawicieli polskiego handlu detalicznego - reprezentantów sieci, producentów i dostawców usług, zostały rozdane nagrody "Retailer of the Year 2011. Wybrany Przez Dostawców".

Nagroda, której celem jest wyróżnienie sieci detalicznych oraz hurtowych działających w poszczególnych formatach na polskim rynku, z którymi producentom FMCG najbardziej opłaca się współpracować, jest jedynym wyróżnieniem przyznawanym sieciom detalicznym i hurtowym przez ich dostawców, a nie konsumentów.

Badanie, które wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach, zostało przeprowadzone przez renomowaną firmę badawczą Nielsen na reprezentatywnej grupie producentów FMCG. Wśród kryteriów, które podlegały ocenie przedstawicieli producentów, głównie dyrektorów handlowych i key account managerów, znalazły się m.in. warunki handlowe, współpraca w ramach łańcucha dostaw, wspólne opracowywanie strategii i akcji promocyjnych, działania promocyjne sieci, innowacyjność, estetyka hal sprzedaży, wygląd materiałów marketingowych, kontakt z reprezentantami sieci czy terminowość.

Zwycięzcy wyłonieni w 7 kategoriach zostali uhonorowani w trakcie wieczornej Gali, która została rozpoczęta przez Caspra Haringa - Dyrektora Zarządzającego Blue Business Media - organizatora kongresu i konkursu. Gala przyciągnęła znaczną część uczestników kongresu, którzy w sposób symboliczny odcisnęli swoje kciuki na nagrodzie głównej „Sieć Detaliczna Roku". Wręczenie nagród we wszystkich kategoriach poprzedzały charakterystyki poszczególnych formatów i procesów na rynku detalicznym w ostatnim roku, przygotowane i prezentowane przez przedstawicieli firmy badawczej Nielsen.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Nagroda Główna - "Sieć Detaliczna Roku 2011" - Selgros
Nagrodę odebrał: Piotr Skłodowski, Członek Zarządu, Selgros
Nagrodę wręczył: Michał Szychta, Dyrektor Konsultingu Comarch ECM, Comarc

Kategoria: "Dyskonty" - Netto
Nagrodę odebrał: Kent Petersen, Dyrektor Generalny, Netto
Nagrodę wręczył: Sebastian Krasoń, New Business Development Manager, Accounting Plaza Central Europe

Kategoria: "Hipermarkety" - E.Leclerc
Nagrodę odebrał: Jean Philippe Magre, CEO, E.Leclerc
Nagrodę wręczył: Paul Macis, Senior International Business Manager, Thorntons UK

Kategoria: "Supermarket" - Aldik
Nagrodę wręczył: Casper Haring, Dyrektor Generalny, Blue Business Media
W związku ze zmianami własnościowymi i zmianami organizacyjnymi związanymi z przejęciem siec Aldik Nova przez Maxime Grupe zarząd sieci Aldik Nova chciałby podziękować dostawcom FMCG za przyznanie Aldik Nova nagrody „Retailer of the Year 2011". Nagroda zostanie doręczona przez organizatora do siedziby spółki.

Kategoria: "Hurtownicy i Dystrybutorzy" - Selgros
Nagrodę odebrał: Piotr Skłodowski, Członek Zarządu, Selgros
Nagrodę wręczył: Casper Haring, Dyrektor Generalny, Blue Business Media

Kategoria: "Convenience i regionalne sieci handlowe" - Chata Polska
Nagrodę odebrał: Jerzy Sikora, Dyrektor Zarządzający, MMT Supermarket - Chata Polska.
Nagrodę wręczył: Casper Haring, Dyrektor Generalny, Blue Business Media

Kategoria: "Drogerie" - Rossmann Supermarkety Drogeryjne
Nagrodę odebrała: Eliza Dorosz-Panek, Pełnomocnik Zarządu ds. Public Relations, Rzecznik Prasowy, Rossmann Supermarkety Drogeryjne
Nagrodę wręczył: Maciej Kacprzak, Szef Działu B2B IT, Samsung

POLECAMY W SERWISACH