Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na produkty z naturalnych składników i o tradycyjnych metodach wytwarzania Praska Giełda Spożywcza organizuje od 2005 roku wystawę tych produktów.

Organizator:

Agro-Technika SA - Oddział Praska Giełda Spożywcza

    Polska 05-091 Warszawa, ul. Piłsudskiego 180
  • tel.:
  • email:
  • internet:
Produkty naturalne, przygotowane bez chemicznych konserwantów i "polepszaczy" stanowią przyszłość polskiej produkcji i handlu żywnością, której ponadto nie należy wiązać ze sprzedażą na bazarach, kiermaszach czy na przydrożnych stoiskach. Produkty te powinny znaleźć swoje stałe miejsce na sklepowych półkach, na równi z innymi powszechnie dostępnymi produktami.

Zatem istotną sprawą jest wdrożenie dystrybucji tych produktów. Temu służy Wystawa Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Polskie Smaki. Dla producentów żywności naturalnej oraz prowadzących dystrybucję tymi produktami wystawa stanowi doskonałą okazję do nawiązywania bezpośrednich kontaktów z handlowcami. Jako rynek dystrybucji produktów spożywczych, Praska Giełda Spożywcza zmierza w pierwszym rzędzie ku temu, aby naturalne produkty z różnych regionów kraju miały coraz większy udział w bieżącej ofercie działających na jej terenie hurtowni.

Ponad 50 wystawców, reprezentujących różne branże, zaprezentuje swoje produkty tradycyjne i ekologiczne. Kilkanaście z nich weźmie udział w konkursie na najlepszy produkt „Polski Smak 2012". Laureaci konkursu poza statuetkami otrzymają zgodnie z zawartym porozumieniem z Fundacją Godła Promocyjnego nominację do Godła "Teraz Polska".

Wystawie towarzyszyć będzie pokaz kulinarny znanej restauratorki Magdy Gessler oraz liczne atrakcje artystyczne.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających w godzinach 11 - 18. Zainteresowani mogą dokonać rejestracji on-line za pośrednictwem strony www.polskiesmaki.org.

POLECAMY W SERWISACH