Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na produkty z naturalnych składników i o tradycyjnych metodach wytwarzania Praska Giełda Spożywcza organizuje od 2005 roku wystawę tych produktów.

Organizator:

Agro-Technika SA - Oddział Praska Giełda Spożywcza

    Polska 05-091 Warszawa, ul. Piłsudskiego 180
  • tel.:
  • email:
  • internet:
Na zakończenie wystawy o godzinie 18-ej zostaną wręczone statuetki „Polski Smak 2012" w konkursie na najlepszy produkt tradycyjny i ekologiczny oraz nominacje do Godła „Teraz Polska". Blisko 50 zgłoszonych produktów będzie oceniać znamienite jury.

Na przybyłych czekają liczne atrakcje. Około godziny 17-ej odbędzie się pokaz kulinarny Magdy Gessler. Staropolską potrawę przygotowaną pod jej okiem będzie można degustować.

Odbędzie się także niezwykle widowiskowy pokaz z gatunku „magia i czary". Atrakcje muzyczne zapewni zespół „Lolek Orkiestra", prezentując biesiady: sarmackie, góralskie, rosyjskie, włoskie, latynoamerykańskie i angielskie oraz klasa orkiestry dętej Szkoły Podstawowej w Łajskich i uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ząbkach.

Najważniejsze podczas wystawy będą produkty ekologiczne i te o tradycyjnych metodach wytwarzania. Do uczestnictwa w wystawie zgłosiło się 60 producentów żywności tradycyjnej i ekologicznej z różnych rejonów kraju, którzy zaprezentują kilkaset produktów. Będzie możliwość ich degustacji. Na smakoszy polskiego dziedzictwa kulinarnego czekać będą: wyroby wędliniarskie, piekarnicze i mleczarskie, miody, produkty sypkie, przetwory, napoje, ciasta.

Wystawie towarzyszyć będzie I Warszawska Giełda Produktu Tradycyjnego - NABIAŁ, która odbędzie się w biurowcu Praskiej Giełdy Spożywczej w godzinach 11:00 - 13:00. Giełda będzie okazją do zaprezentowania produktów oraz bezpośrednich spotkań pomiędzy hurtowniami i sieciami handlowymi a producentami wyrobów mlecznych.

Zainteresowani uczestnictwem w wystawie mogą dokonać zgłoszenia on-line za pośrednictwem strony www.polskiesmaki.org.

POLECAMY W SERWISACH