Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Gastronomia jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się branż w Polsce. Od pewnego czasu obserwuje się jednak systematyczną zapaść tego sektora. Przyczyną tego zjawiska jest wszechobecny kryzys, który dotyka nawet największe firmy i przedsiębiorstwa.

Organizator:

easyFairs Poland Sp. z o. o.

  • tel.:
  • email:
  • internet:
W czasach, gdy słowo kryzys odmieniane jest przez wszystkie przypadki, a doradcy finansowi zalecają przemyślane wydatki i gromadzenie oszczędności nikt nie myśli o promocji. A to błąd! Powszechnie przecież wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu i ma duży wpływ na powodzenie naszego przedsiębiorstwa. Dlatego w czasie kryzysu nie powinniśmy z niej rezygnować, przeciwnie, powinniśmy skutecznie dostosowywać jej mechanizmy do obecnej sytuacji.

Codziennie zastanawiamy się jak przetrwać trudne czasy kryzysu? Jak utrzymać swój biznes na rynku i nie stracić klientów? Aby zapobiec takiej sytuacji trzeba bezpośrednio docierać do odbiorców i wciąż rozwijać swój biznes. Promocja w czasach kryzysu powinna być skuteczna i nie droga.

Idee te w pełni realizują Targi FOOD-to-GO. Wydarzenie to jest nie tylko okazją do zaprezentowania swojej oferty, to również niepowtarzalna możliwość zdobycia cennych branżowych kontaktów i nawiązania współpracy owocującej sukcesami w przyszłości.

Podobnie jak w latach poprzednich Targi FOOD-to-GO kierowane są do wszystkich związanych z branżą gastronomiczną. Organizatorzy zadbali o to, by na Targach znaleźli się profesjonaliści związani z branżą od wielu lat, ale także regionalni producenci tradycyjnej żywności i lokalne stowarzyszenia promujące zdrowy tryb życia i przywiązanie do regionu.

Mimo kryzysu i ograniczonych wydatków na reklamę nie powinniśmy zapominać o budowaniu wizerunku firmy i podtrzymywaniu kontaktów z producentami i klientami. Marka, która nie istnieje w świadomości środowisk branżowych i nie ma bezpośredniego kontaktu ze swoimi odbiorcami nie odnosi rynkowych sukcesów, a to w konsekwencji prowadzi do jej upadku.

Celem III edycji Targów FOOD-to-GO jest pokazanie, że gastronomia jest branżą, która pomimo kryzysu wciąż się rozwija. Dlatego na Targach pojawią się m.in. najnowocześniejsze wyposażenie barów szybkiej obsługi, punktów gastronomii, kafeterii i barów koktajlowych, systemy dystrybucji przekąsek i napojów, maszyny pakujące dla dań na wynos, dodatki do dań, dania gotowe i napoje, sprzęt cateringowy, mobilna gastronomia, środki czystości i wiele innych rozwiązań związanych z gastronomią.

III edycja Targów stawia także na regionalność. Kryzys coraz częściej dotyka także małe środowiska wiejskie i regionalnych producentów. Promocja lokalnej żywności na Targach, to wyjątkowa okazja do zaprezentowania produktów lokalnych producentów i pozyskania nowych odbiorców. Targi to możliwość zapoznania się z regionalną ofertą i wprowadzenia tradycyjnych potraw do menu swoich restauracji. To niepowtarzalna szansa na zaprezentowanie kulinarnych walorów Pomorza, jednego z najpiękniejszych zakątków Polski.

Aby jeszcze bardziej podnieść efektywność wydarzenia i jego wkład w rozwój poszczególnych firm, na Targach będzie można wziąć udział w warsztatach learnShopsTM. W ramach bezpłatnych seminariów odbędą się pokazy i prezentacje dotyczące zdrowej żywności i nowości w gastronomii. Podczas seminariów będzie można zapoznać się z aktualnościami w branży i wcielić nowe rozwiązania w swojej restauracji.

Ponadto III edycja Targów po raz pierwszy odbędzie w AMBER EXPO Exhibition Centre nowoczesnej i przestronnej hali, która ułatwi zaprezentowanie swojej oferty.

Przezwyciężanie kryzysu wcale nie musi wymagać wielu środków i być kosztowne. Targi FOOD-to-GO to szybki i sprawdzony sposób na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców i zawarcie nowych kontaktów. Najlepiej potwierdzają to słowa Michała Kuś z firmy CMT System Sp. z.o.o.o (wystawcy poprzedniej edycji targów FOOD-to-GO w Gdańsku). „Targi easyFairs w Gdańsku, z naszego punktu widzenia jako wystawcy, okazały się strzałem w dziesiątkę! Umożliwiły nam zaprezentowanie asortymentu ogromnej grupie uczestników, z których wielu później stało się naszymi klientami."

Szczegółowe informacje na temat Targów FOOD-to-GO można znaleźć na stronie www.easyfairs.com/pl

POLECAMY W SERWISACH