Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Popularna seria konferencji skupia co roku producentów żywności, przetwórców oraz kupców z Polski i Wielkiej Brytanii, dostarczając uczestnikom informacji o najnowszych trendach na polskim i brytyjskim rynku.

Organizator:

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa

  • tel.:
  • email:
  • internet:

W ciągu dnia odbędą się dwie równoległe sesje merytoryczne: pierwsza, w języku polskim, poświęcona będzie brytyjskiemu sektorowi rolno-spożywczemu, druga, w języku angielskim, skupiona będzie na rynku polskim. Po południu, indywidualne spotkania face-to-face aranżowane przez BPCC pozwolą delegatom na prowadzenie rozmów o potencjalnej współpracy.

W trakcie Forum delegaci, zaproszeni goście oraz przedstawiciele prasy specjalistycznej będą mieli okazję zasmakować najlepszych polskich i brytyjskich produktów dostarczonych przez wystawców. Analiza dwustronnego handlu między Polską i Wielką Brytanią pozwala zauważyć, że rok 2007 był kolejnym rokiem znaczącego wzrostu obrotów w handlu produktami rolno-spożywczymi. Sprzedaż towarów brytyjskich do Polski wzrosła o 26% i osiągnęła poziom 71 mln funtów. Warto podkreślić, że sprzedaż towarów polskich na Wyspy odnotowała jeszcze większy wzrost - 38% i osiągnęła poziom 386 milionów funtów.

Marketing i opakowanie, logistyka i dystrybucja, standardy i certyfikaty to tematy, wokół których skupione będą sesje merytoryczne. Poza nimi, zaproszeni eksperci przedstawią zagadnienia związane z finansowaniem handlu zagranicznego w przedsiębiorstwie oraz sposobami redukcji ryzyka kursowego. Trzecie Brytyjsko-Polskie Forum Branży Rolno-Spożywczej to doskonała szansa na spotkanie hodowców, producentów opakowań, firm transportowych, pośredników oraz hurtowników z obydwu krajów. Udział w Forum umożliwi prowadzenie rozmów handlowych z licznymi potencjalnymi klientami, zapoznanie się z wiedzą ekspercką zaproszonych prelegentów oraz rozpoznanie rynków, a to wszystko w niezwykle serdecznej atmosferze.

Spotkanie zakończy się przyjęciem koktajlowym oraz poczęstunkiem regionalnymi specjałami z obydwu krajów.

POLECAMY W SERWISACH