Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Ponad stupiędziesięciu przedstawicieli przemysłu żywnościowego oraz świata nauki, polityki, gospodarki i mediów wzięło udział w IV Forum 100 - Dorocznej Gali Przemysłu Żywnościowego, która odbyła się 24 kwietnia 2013 r. w Warszawie.

Honorowy patronat nad Forum objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Stanisław Kalemba.

- Ideą corocznych spotkań "Forum 100" jest umożliwienie bezpośredniej wymiany poglądów przedstawicielom polskiej gospodarki żywnościowej a przedstawicielami polskiego i europejskiego parlamentu, resortów rolnictwa i gospodarki oraz szeroko pojętych instytucji mających wpływ na funkcjonowanie przemysłu żywnościowego.

Otwierając "Forum 100" Małgorzata Skonieczna, prezes PFPŻ ZP, podkreśliła, że rolnictwo i przemysł żywnościowy to nie tylko część gospodarki, to również odpowiedzialność za bezpieczeństwo żywnościowe społeczeństwa oraz w dużej mierze za jego bezpieczeństwo zdrowotne. Ostatnie wydarzenia związane z fałszowaniem środków spożywczych używanych w produkcji żywności wskazują, że stoimy przed koniecznością znaczącego uszczelnienia całego łańcucha produkcji żywności tak, aby wspólnie z instytucjami kontrolnymi skutecznie chronić konsumentów i producentów przed tego rodzaju przestępstwami.

Minister Rolnictwa i rozwoju Wsi, Stanisław Kalemba uznał, za niezbędne wspólne działania w całym łańcuchu żywnościowym na rzecz ciągłego zwiększania bezpieczeństwa i jakości żywności oraz zaangażowanie firm i organizacji przemysłu żywnościowego w edukację konsumentów.

Dodatkowo Minister Stanisław Kalemba stwierdził, że osiągnięty dzięki wieloletniemu wysiłkowi i współpracy pomiędzy instytucjami rządowymi i organizacjami i firmami bardzo dobry wizerunek polskiej gospodarki żywnościowej zarówno w Polsce, Unii Europejskiej jak i w krajach trzecich, przekładający się na wysoki poziom eksportu, jest niewątpliwym sukcesem, którego Minister Rolnictwa we współpracy z rolnikami i przetwórcami nie pozwoli dyskredytować.

Podczas Forum 100 wręczone zostały wyróżnienia „Pro Polonia Opulenta - Dla Polski Dostatniej". Wyróżnienie nadawane jest od 14 lat przez PFPŻ ZP osobom, instytucjom, mediom i firmom z otoczenia przemysłu żywnościowego, za działania mające szczególny pozytywny wpływ działanie i rozwój szeroko pojętego sektora produkcji i przetwórstwa żywności.

W obecnej edycji Kapituła Pro Polonia Opulenta postanowiła przyznać pięć wyróżnień w trzech kategoriach: nauka, dziennikarz/media, instytucja/organizacja/firma.

W kategorii Pro Polonia Opulenta 2012 wyróżnieni zostali:

Prof. dr hab. Krystyna Gutkowska (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego) za działania na rzecz praktycznej współpracy świata nauki z przemysłem rolno-spożywczym i wspierania rozwoju tego sektora gospodarki; Federacja Polskich Banków Żywności za współdziałanie z przemysłem żywnościowym na rzecz racjonalnego wykorzystania żywności; Pani Joanna Solska (Polityka) za merytoryczne i obiektywne przekazywanie informacji o polskiej gospodarce żywnościowej; firma Mercedes - Benz Warszawa Sp. z o. o. za wszechstronne rozwiązania produktowe i finansowe proponowane dla branży żywnościowej; oraz Stowarzyszenie „Polska Wódka" Polish Vodka Association za działania na rzecz promocji polskiej gospodarki.

POLECAMY W SERWISACH