Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

12 września 2013 r. po raz jedenasty, rozpocznie się w Augustowie (Hotel Warszawa) najbardziej prestiżowa konferencja branży mleczarskiej. XI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej "Polska Spółdzielczość Mleczarska w Unii Europejskiej – szanse i zagrożenia" ma w tym roku charakter międzynarodowy z racji uczestnictwa wybitnych ekspertów i partnerów, reprezentantów kilku krajów m.in. Szwajcarii, Holandii, Francji, Belgii oraz Rosji.

Organizator:

Biuro organizacyjne XI FSM

    Polska 15-213 Białystok, Mickiewicza 7/23
  • internet:

 

Swój udział w XI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej potwierdzili m.in. Hermanus Versteijlen z Dyrekcji Rynków Rolnych Komisji Europejskiej, Georges Pierre Malpel z Francuskiego Ministerstwa Rolnictwa, Joop Kleibeuker Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy (EDA), Andrzej Babuchowski z polskiego przedstawicielstwa w UE, Larisa Abdullajewa z Rosji i wiele innych osób odpowiedzialnych za politykę sektora mleczarskiego w UE.

Podczas konferencji odbędą się debaty tematyczne oraz wykłady, w których uczestniczyć będą znamienici eksperci. W trakcie paneli dyskusyjnych poruszony zostanie temat przyszłości rynku mleka po zniesieniu kwotowania, wyzwania i możliwości rozwoju sektora mleczarskiego. Jednym z poruszonych zagadnień będzie przyszłość sektora mleka w kontekście globalnego kryzysu. Eksperci pochylą się również nad tematem jakości i bezpieczeństwa produktów mlecznych oraz bezpieczeństwa i jakości żywności w dobie globalizacji handlu.

Konferencja została objęta honorowym patronatem ministrów rolnictwa - polskiego oraz francuskiego.

Rokrocznie Forum gromadzi około 200 prezesów i przewodniczących rad nadzorczych spółdzielni mleczarskich oraz szefów firm pracujących na rzecz branży mleczarskiej.

- W tym roku do Augustowa przyjadą przedstawiciele 12 krajów i dyskutować będą na temat przyszłości rynku mleka - mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Biura Organizacyjnego FSM. - Oprócz prezesów największych polskich spółdzielni mleczarskich i zaproszonych przedstawicieli rządowych instytucji i ministerstw w debatach na temat perspektyw rynku mleka po zniesieniu kwotowania uczestniczyć będą Włosi, Holendrzy, Francuzi, Szwajcarzy, przedstawiciele Wielkiej Brytanii i wiele innych osób. Ten międzynarodowy charakter imprezy świadczy także o tym, że Polska i nasza opinia o przyszłości rynku mleka jest bardzo znacząca dla Europy.

Konferencja potrwa trzy dni, przy okazji Forum rozstrzygnięty będzie także VII Ranking Spółdzielni Mleczarskich przygotowany przez Polską Izbę Mleka i SGGW.

 

Biuro organizacyjne XI FSM
Tel.: 85 74 36 856
Fax: 85 65 37 570
Mickiewicza 7/23
15-213 Białystok
http://www.forum-mleczarskie.org

POLECAMY W SERWISACH