Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE

Praska Giełda Spożywcza zaprasza 20 września br. na IX Wystawę Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Polskie Smaki.

Organizator:

Agro-Technika SA - Oddział Praska Giełda Spożywcza

    Polska 05-091 Warszawa, ul. Piłsudskiego 180
  • tel.:
  • email:
  • internet:

Zaprezentowana zostanie oferta kilkuset produktów tradycyjnych i ekologicznych: wędlin serów, pieczywa, przetworów, soków i napojów oraz wyrobów pszczelarskich. Smak większości artykułów spożywczych będzie można poznać, korzystając z możliwości degustacji.

Organizatorzy wystawy - którzy przygotowują jej coroczne edycje od 2005 roku - wychodzą z założenia, że produkty tradycyjne i ekologiczne stanowią przyszłość krajowej produkcji rolno-spożywczej oraz handlu artykułami spożywczymi. Powinny one zatem znaleźć stałe miejsce na półkach sklepów, także wielkomiejskich, na równi z innymi powszechnie dostępnymi produktami spożywczymi.

Część produktów, które pojawią się podczas zbliżającej się wystawy, znajduje się na ogólnopolskiej ministerialnej liście produktów tradycyjnych, a niektóre z nich legitymują się prestiżowym znakiem „Jakość Tradycja". Wśród wystawców zaprezentują się zdobywcy lauru Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Producenci tradycyjni będą mogli podczas wystawy ubiegać się o statuetkę „Polski Smak 2013" dla swoich produktów oraz o nominację do konkursu „Teraz Polska". Imprezie promującej żywność regionalną i ekologiczną, którą poprowadzi Katarzyna Dowbor, będą towarzyszyły liczne atrakcje dla zwiedzających - w tym pokaz sztuki kulinarnej oraz degustacja potraw.

Kulinarny show przygotuje Robert Sowa - kreator menu największych wydarzeń kulturalno-gastronomicznych w kraju. Dla uczestników Polskich Smaków Robert Sowa przygotuje golonkę na trzy sposoby oraz wielki garnek zupy.

Wystawa Polskie Smaki cieszy się co roku dużym zainteresowaniem kupców hurtowych i detalicznych, przedstawicieli branży HoReCa oraz tysięcy amatorów tradycyjnej i zdrowej żywności. Współorganizatorem wystawy jest hurtownia Multifood Dystrybucja.

Patronatem honorowym wystawę Polskie Smaki objął Minister Rolnictwa i Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego i burmistrz miasta Ząbki. Partnerem wystawy jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska".

POLECAMY W SERWISACH