Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

WYDARZENIA/KONFERENCJE
fot. PTWP

Redakcje magazynu "Rynek Spożywczy", serwisu www.portalspozywczy.pl oraz www.dlahandlu.pl wręczyły podczas VI Forum Rynku Spożywczego Nagrody Rynku Spożywczego.

Nagrody Rynku Spożywczego 2013 przyznane zostały w dwóch kategoriach: Lider Rynku Spożywczego 2013, oraz Wydarzenie Rynku Spożywczego 2013. Celem nagród jest wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym. Nagrodami Rynku Spożywczego uhonorowano firmy i wydarzenia, które ostatnio wyróżniły się w polskim sektorze żywnościowym. Wszystkie nagrody są równoważne.

Nagrody wręczyli: Edyta Kochlewska, redaktor naczelna serwisu dla handlu.pl i zastępczyni redaktora naczelnego „Rynku Spożywczego" oraz Łukasz Stępniak, redaktor naczelny „Rynku Spożywczego" i serwisu portalspozywczy.pl. Galę poprowadził prezenter telewizyjny Marek Czyż.

W kategorii Lider Rynku Spożywczego nagrodzono cztery firmy: Grupę Sokołów, Jeronimo Martins Dystrybucja, Spółdzielnię Mleczarską Mlekpol z Grajewa oraz Grupę Producentów Roja.

Grupę Sokołów wyróżniono za wyznaczanie trendów na rynku przetworów mięsnych, poprzez konsekwentne podążanie ścieżką innowacyjności technologicznej i produktowej. W swojej ofercie firma posiada zarówno tradycyjne produkty, jak i nowoczesne wyroby typu convenience. Nagrodę odebrał Mieczysław Walkowiak, wiceprezes Grupy Sokołów.

Kolejną nagrodę w tej kategorii otrzymała spółka Jeronimo Martins Dystrybucja, a odebrał ją Nuno Sereno, członek zarządu, dyrektor finansowy spółki. Właściciel Biedronki został nagrodzony za stworzenie największej pod względem generowanej sprzedaży sieci handlowej w Polsce. Biedronka udowodniła w ciągu ostatnich lat, że przyjęta przez sieć strategia jest niezwykle skuteczna. Firma potrafi nie tylko błyskawicznie przystosować ofertę do zmieniających się warunków rynkowych i oczekiwań konsumentów, ale także kreować nowe trendy sprzedażowe.

Trzecią nagrodę w kategorii Lidera Rynku Spożywczego otrzymała Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa, którą wyróżniono za utrzymanie pozycji niekwestionowanego lidera polskiego rynku mleczarskiego. Mlekpol, to także właściciel najbardziej znanej marki mleczarskiej, mleka "Łaciate". Spółdzielnia od lat jest efektywnie zarządzana przez prezesa Edmunda Borawskiego. Nagrodę odebrał Lech Karendys, dyrektor handlowy SM Mlekpol.

Nagroda Lidera Rynku Spożywczego 2013 została przyznana także Grupie Producentów Roja, którą wyróżniono za stworzenie jednej z największych grup producenckich w Polsce i uruchomienie inwestycji o wartości 113 mln zł - sortowni owoców z chłodniami o powierzchni prawie 20 tys. mkw. Inwestycja pozwoli na umocnienie grupy na rynkach wschodnich i dalszy rozwój za granicą. Nagroda trafiła w ręce Huberta Jagielińskiego, dyrektora handlowego Grupy.

Drugą kategorią, w której przyznano nagrody jest Wydarzenie Rynku Spożywczego 2013. Wyróżniono dwie firmy: Colian SA oraz Grupę Kapitałową Specjał.

Pierwszą był Colian SA i jego prezes Jan Kolański, który odebrał nagrodę za przejęcie lubelskiego producenta słodyczy i pralin FC Solidarność. Prezes Jan Kolański konsekwentnie realizuje wizję budowania dużej grupy spożywczej, w której skupia kilka sektorów tego rynku, w tym segment słodyczowy, napojowy oraz kulinarny.

Drugi nagrodzony podmiot to Grupa Kapitałowa Specjał - za przejęcie spółki LD Holding SA, zarządzającej siecią ponad 1300 sklepów pod szyldami eLDe, Livio, Sieć 34. Ta akwizycja to kolejny krok w budowaniu przez Specjał największej grupy dystrybucyjnej z wyłącznie rodzimym kapitałem. Nagrodę odebrał prezes Krzysztof Tokarz.

Podczas IV Forum Rynku Spożywczego wręczono również nagrody "Dobry produkt - wybór ekspertów".

POLECAMY W SERWISACH