Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Analityk BM BGŻ: W branży mięsnej najbardziej perspektywiczne są spółki Mispol i Indykpol

  • Autor: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl
  • Data: 14-12-2009, 13:44
Analityk BM BGŻ: W branży mięsnej najbardziej perspektywiczne są spółki Mispol i Indykpol

Mispol i Indykpol to najbardziej perspektywiczne spółki w sektorze mięsnym. Już w trzecim kwartale pokazały, że są w stanie osiagać dobre wyniki finansowe - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Tomasz Manowiec, analityk rynku papierów wartościowych Biura Maklerskiego BGŻ S.A.

Warto przypomnieć, że duże straty tych spółek w pierwszym półroczu wynikały z niekorzystnych dla nich zmian na rynku walutowym, natomiast wyniki operacyjne nie były złe. - Poza stabilnością na rynku walutowym, czynnikiem, który korzystnie wpływa na perspektywy branży przetwórstwa mięsnego w najbliższym czasie, jest obserwowany trend spadkowy cen mięsa. Wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie kontynuowana, co pozwoli przetwórcom osiągać coraz wyższe marże, dzięki czemu poprawią się ich wyniki - ocenia Tomasz Manowiec. - Powyższe czynniki składają się na pozytywny obraz branży na najbliższy czas - akcentuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

INDIndykpol SA

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Czarna Żmija 14-12-2009, 15:35:
Ale Pan Tomasz Manowiec na szczęście nie jest specjalistą w tej branży i nie wie wszystkiego. Wprawdzie co do Indykpolu i Mispolu to można się zgodzić z prognozami ale żadna z tych firm nie ma nawet 3% rynku! Nie ma więc dużych szans na to aby ich wyniki wpłynęły na całą branżę. Mimo iż co podkreślam firmy te są dobrze zarządzane. Ale to jest wyjątek w skali całej branży mięsnej, której sprzedaż opiera się głównie o walkę ceną. A to dobrze nie wróży. Już widać na rynku pierwsze obniżki cen. Polędwicę sopocką kupić już można w hurcie po 9,99 zł. netto. A jeszcze trzy - cztery miesiące temu trudno było ja znaleźć poniżej 11,00 zł. Poza tym spójrzmy na inne spółki z branży mięsnej. A tam już wcale różowo nie jest. W branży mięsnej czy mleczarskiej najbliższe 5 lat to będzie mordercza walka porównywalna miejscami do Kann. I nie jest pewne czy "żywe" z niej wyjdą największe spółki (vide: Duda-Bis, czy problemy PKM).

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH