Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Polska Meat: negocjacje w sprawie zawarcia umów kredytu

 • Autor: portalspozywczy.pl
 • Data: 30-11-2017, 11:12

Polska Meat rozpoczęła negocjacje w sprawie zawarcia umowy kredytu i zawarła z Bankiem Zachodnim WBK umowy niemal na 5 mln euro.

- Zarząd spółki Polska Meat (…) w dniu 24 listopada 2017 r. podjął decyzję o podjęciu negocjacji, celem których jest zawarcie szeregu umów z Bankiem Zachodnim WBK (dalej: "Bank"), w tym umów kredytowych. Decyzja Zarządu Spółki podjęta została na podstawie uzyskanych od Banku warunków kredytowych w ramach wcześniejszej analizy rynku – podała spółka Polska Meat.

Bezpośrednio po decyzji zarządu Spółki przystąpiono do negocjacji z Bankiem celem ustalenia ostatecznego kształtu umów, w tym umów kredytowych.

Polska Meat podała, że w następstwie podjętych negocjacji w dniu 30 listopada 2017 r. spółka zawarła z Bankiem szereg umów, w tym umów kredytowych. W szczególności Spółka zawarła następujące umowy:

- umowa o walutowy kredyt inwestycyjny na kwotę 2.933.632 EUR z terminem spłaty do dnia 31 sierpnia 2023 roku, oprocentowany stawką EURIBOR 1M oraz marżą Banku, która została zawarta z przeznaczeniem na refinansowanie umowy kredytu inwestycyjnego zawartego z mBank SA,

- umowa o kredyt w rachunku walutowym na kwotę 2.000.000 EUR z terminem spłaty do 30 listopada 2018 r., oprocentowany stawką EURIBOR 1M oraz marżą Banku, która została zawarta z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności Spółki;

W tym samym dniu Spółka złożyła w mBank informację dotyczącą zamierzenia wcześniejszej spłaty kredytu inwestycyjnego.

- Zarząd Emitenta spodziewa się, że uruchomienie walutowego kredytu inwestycyjnego, którego dotyczy wymieniona wyżej umowa zawarta z Bankiem, oraz spłata kredytu inwestycyjnego zaciągniętego w mBank S.A., nastąpi w miesiącu grudniu 2017 r. – podano.

Ponadto Spółka zawarła z Bankiem w dniu 30 listopada 2017 r. umowę ramową o trybie zawierania oraz rozliczania transakcji ("Umowa Ramowa"), dotyczącą transakcji skarbowych, w tym terminowych transakcji walutowych i transakcji zamiany stóp procentowych (IRS). Zabezpieczeniem Umowy Ramowej jest pełnomocnictwo udzielone na rzecz Banku do dysponowania środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku bieżącym oraz innych rachunkach Spółki prowadzonych w Banku oraz weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. Pozostałe warunki tej umowy nie odbiegają od standardowych postanowień dla tego typu umów.

Polska Meat podała też przyczyny uzasadniające opóźnienie przekazania informacji poufnej.

- W ocenie Spółki niezwłoczne podanie tej informacji do wiadomości publicznej mogłoby naruszyć prawnie uzasadnione interesy Emitenta. Upublicznienie informacji w trakcie trwających negocjacji z Bankiem mogłoby potencjalnie niekorzystnie wpłynąć na przebieg negocjacji. Opóźnienie publikacji informacji w ocenie Spółki nie powinno wprowadzić w błąd opinii publicznej. Spółka zapewniła również poufność informacji objętych niniejszym raportem - podano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (17 038) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH