Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Polska Meat podsumowała I półrocze i II kwartał 2017 roku

 • Autor: portalspozywczy.pl
 • Data: 14-08-2017, 17:54
Polska Meat podsumowała I półrocze i II kwartał 2017 roku
Sebastien Guyon, prezes zarządu Polska Meat, fot. Newseria

Przychody ze sprzedaży netto Polska Meat w I półroczu 2017 roku wyniosły 69,6 mln zł wobec 73,6 mln zł w I półroczu 2016 roku. Zysk netto spółki w I półroczu 2017 roku wyniósł 1,66 mln zł wobec 1,9 mln zł w I półroczu 2016 roku.

W drugim kwartale 2017 roku przychody netto ze sprzedaży spółki wyniosły 35,7 mln zł wobec 51 mln zł rok wcześniej. Zysk netto spółki w II kwartale wyniósł 1,1 mln zł wobec 1,6 mln zł rok wcześniej.

W drugim kwartale 2017 r. przychody Polska Meat były wyższe w porównaniu do pierwszego kwartału, zwiększeniu uległ również wolumen sprzedaży. W łącznym ujęciu za dwa kwartały sprzedaż była nieznacznie niższa aniżeli w porównywalnym okresie roku poprzedniego, niemniej jednak dzięki wyższej marży Spółka osiągnęła znacznie lepszy wynik na sprzedaży - informuje spółka.

Polska Meat informuje, że niższe wolumeny sprzedaży były spowodowane późniejszym niż zwykle otwarciem kluczowych dla Spółki rynków (m.in. Kongo), z powodu ptasiej grypy w Polsce. W związku z tym Spółka rozpoczęła sprzedaż na te rynki później niż w 2016 roku.

W okresie dwóch kwartałów 2017 r. nastąpił spadek kosztów zużycia materiałów i energii, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego z uwagi na ograniczenie produkcji wyrobów. Jednocześnie wzrosły koszty usług obcych, w szczególności logistycznych, z uwagi na zwiększenie wysyłek kontenerów drogą lądową. Wzrost nastąpił również w kosztach magazynowania ze względu na wzrost wielkości zapasów. Koszty te zostały w całości zrekompensowane wyższymi marżami handlowymi.

W dniu 29 czerwca 2017 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Emitenta. Walne Zgromadzenie podjęło uchwały m.in. w przedmiocie zmiany Statutu Emitenta i ustaleniu tekstu jednolitego Statutu; przyjęcia sprawozdania Rady Nadzorczej z wyników oceny sprawozdania finansowego Spółki za rok 2016, skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej za rok 2016, sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok 2016, sprawozdania Zarządu z działalności grupy kapitałowej w roku 2016 oraz wniosku Zarządu w sprawie podziału zysku za rok 2016; zatwierdzenia sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności Emitenta i Grupy Kapitałowej Polska Meat za rok 2016; podziału zysku Emitenta za 2016 rok; udzielenia absolutorium z wykonania obowiązków przez członków Rady Nadzorczej i Zarządu Emitenta za 2016 rok oraz wyboru członków Rady Nadzorczej na nową kadencję.

W dniu 17 lipca 2017 roku Rada Nadzorcza Emitenta podjęła uchwałę o powołaniu Pana Sebastiena Guyon na stanowisko Prezesa Zarządu. Zgodnie z zapisem § 14 ust. 1 Statutu Emitenta Zarząd składa się z od 1 (jednej) do 3 (trzech) osób, powoływanych na okres wspólnej kadencji 1 (jednego) roku. Szczegółowe informacje na ten temat zostały opublikowane w raporcie bieżącym EBI 15/2017.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • Czytelnik 26-08-2017, 15:41:
przemysł mięsny jest nieetyczny bo człowiek nie potrzebuje mięsa do życia, Światowa Organizacja Zdrowia apeluje o ograniczenie spożycia mięsa, które jest przyczyną chorób: wielu rodzajów raka, otyłości, cukrzycy, chorób układu krążenia ...

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (17 684) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH