REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Przedstawiciel Duda Bis: Prowadzimy negocjacje z bankami

 • Autor: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl
 • Data: 28-01-2009, 13:35
Przedstawiciel Duda Bis: Prowadzimy negocjacje z bankami

- Jest progres. Po proteście pracowniczym banki wróciły do rozmowy z zarządem naszych zakładów - mówi serwisowi Portalspozywczy.pl Jan Poświata, przedstawiciel Duda Bis. - Nowy plan restrukturyzacji jest w trakcie tworzenia i planowo zostanie ukończony do końca tego tygodnia - dodaje.

REKLAMA

Poświata ucina spekulacje na temat domniemanego premiowania pracowników zakładów mięsnych, którzy brali udział w manifestacji pod bankami Raiffeisen i ING. - To nieprawdziwe informacje. Nie traktujemy ich poważnie - komentuje. Według internautów podających się za pracowników firmy, manifestanci mieli dostać premię w wysokości 100 zł, wódkę i wędliny. - Każdy, kto był na demonstracji, widział, że to było autentyczne zaangażowanie. Podczas manifestacji obecna była telewizja, prasa i liczni dziennikarze. Osoby nietrzeźwe momentalnie zostałyby wychwycone obiektywem kamery czy aparatu. Takie insynuacje pojawiają się na forach internetowych, gdzie każdy jest anonimowy. Nie było żadnej negatywnej opinii na temat Duda Bis, pod którą ktoś podpisałby się z imienia i nazwiska - podkreśla przedstawiciel zakładów z Sosnowca.

Duda Bis przeżywa obecnie trudny okres. Negocjacje z bankami trwają. - Jest wiele osób w branży, które mogłyby zyskać na upadku tak dużego zakładu, dlatego nasza firma bywa oczerniana. Zupełnie bezpodstawnie - podsumowuje Poświata.

 

KOMENTARZE: (20)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • piotr 07-02-2009, 11:51:
W „Dzienniku Zachodnim” z dnia 24-25.01.2009 roku na stronie nr 9 w artykule „Mięsna pikieta w stolicy” jest napisane:
„Wniosek o upadłość nie jest jedynym problemem, jaki mają zakłady mięsne. W czwartek do Prokuratury Rejonowej w Sosnowcu wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez zarząd firmy Duda-Bis. Złożył je Piotr Przybecki z Konsorcjum Windykacyjnego. Można w nim przeczytać, że np. zarząd firmy nie złożył wniosku o upadłość oraz że zarząd będąc dłużnikiem kilku wierzycieli doprowadził te zakłady do niewypłacalności.”

Proszę o kontakt wszystkich zainteresowanych oraz wierzycieli firm Duda-Bis, Euroubojnia, Biochem, Ekosława, Duda Logistic, Duda Market, Polkarm

Piotr Przybecki
Konsorcjum Windykacyjne

tel. 500 607 379
e-mail: duda.dlugi@op.pl
 • aktualny 04-02-2009, 11:03:
Sądząc po treści wypowiedzi - "były" to były dyrektor finansowy Duda-Bis Robert Stachańczych, wyrzucony z firmy za nieudolność, brak kompetencji i doprowadzenie spółki do trudnej sytuacji finansowej. Osoba konfliktowa, bez odpowiednich kwalifikacji (po technikum samochodowym czy też mechanicznym), przepełniona nienawiścią do wszystkich, którzy potrafią więcej, niż on. Za jego 3-letniej kadencji na stanowisku dyrektora finansowego firma popadła w kłopoty finansowe, z których teraz stara się wybrnąć. Właśnie Robert Stachańczyk, nie mając zielonego pojęcia o ekonomice i finansach, w latach 2007-2008 pozaciągał zobowiązań wśród dostawców na ponad 100 mln zł, które firma do dziś musi spłacać.
 • były 01-02-2009, 13:56:
Poniższe wpisy umieściłem na forum portalu: www.portalspozywczy.pl jak widać po poniższych wymienionych datach.

Od ponad sześciu miesięcy nikt nie zainteresował się poniższymi ( o czym to świadczy – chyba o naszym „ polskim słomianym zapale”).

Pracując w „Dudzie” doświadczyłem tylu nieprawidłowości, że poniższe to tylko uogólnienia a wszystko to świadczy o nas Polakach – często niedouczonych „biznesmenach” i naszej plebejsko-chłopskiej-poddańczo-lizuskowsko-cwaniaczej ( nie obrażając Romów ) mentalności, gdzie oczekując na określone korzyści jesteśmy w stanie zaakceptować takie nieprawidłowości.


Firma DUDA-BIS i osoby nią zarządzające są przykładem do czego my jesteśmy zdolni.
„Ktoś zatrudnił młokosa-lizusa, który był asystentem Senatora Motyczki być może celem osiągnięcia pewnych korzyści wynikających z obowiązku państwa ( RP ), za które wszyscy podatnicy RP zapłaciliby.
Zamiast powiedzieć sobie prawdę, że jestem nieudolny ratowałem się „układami” i co z tego wyszło ( tzw. ratowanie się Rasputinami a może jeszcze korzystanie z usług wróżek ).

P. Krzysztof Wożnica nie mając doświadczenia zawodowego jak również stosownego wykształcenia oraz cech osobistych, którymi powinien charakteryzować się zarządzający, podjął się współzarządzania firmą DUDA-BIS ryzykując tym samym swoją karierę zawodową i czy należy tego człowieka żałować.

On sam wie co jeszcze w roku 2008 w firmie DUDA-BIS narobił i co z tego może wyniknąć z tytułu odpowiedzialności karnej.
Jeżeli z tytułu bycia Prezesem DUDA-BIS i wynikającej z tego tytułu odpowiedzialności prawnej ( jest osobą mogącą składać oświadczenia woli w imieniu podmiotu DUDA-BIS - ale czy On wie, że z tego tytułu ponosi odpowiedzialność – zapewne nie – nie posiada wykształcenia prawniczego – a w tym czasie zapewne wykonywał bezwzględnie polecenia przełożonego – bo zależy mu tylko na karierze.

Czy p. Krzysztof Wożnica zdajwe sobie sprawę w co się wpakował – no ale kariera jest najważniejsza.
Na temat kwalifikacji i kompetencji zawodowych - oraz najważniejsze etyki biznesowej i uczciwości biznesowej, która pozwala zaufać danej osobie w biznesie na lata i pozwala na długą współpracę bez obaw o uczciwe zachowania kontrahentów - osoby Krzysztofa Wożnicy nie należy dyskutować, co pokazały ostatnie wydarzenia i wypowiedzi p. Krzysztofa Wożnicy ( nikt nie chciałby zostać zaatakowany od tyłu a do tego jest On zdolny co sam potwierdził swoimi wypowiedziami, które ukazały się w mediach ).


Mnie osobiście jest najbardziej żal tych firm, które uczciwie współpracowały i zaufały firmie, osobom zarządzającym DUDą BIS a które poniosły straty, które może nie da się zrekompensować i tych szeregowych pracowników DUDY-BIS, którzy uczciwie pracowali i pracują dla Duda-BIS a teraz muszą o tym wszystkim czytać i martwić się o swoją przyszłość.byly 15-08-2008, 01:00
Prawda jest taka, że 20mln PLN od BBI Capital \"zainwestowane\" w Duda-BIS Sp. z o.o. \'\'przeje\'\' w ciągu miesiąca. Jeżeli BBI Capital stać na finansowanie firmy o rocznej sprzedaży rzędu 500mln PLN ( za rok 2007 ) o tak fatalnej kondycji finansowej ( zadłużenie kontrahentów w firmie Duda-BIS Sp. z o.o. to wiele, wiele milionów złotych ), to w porządku. Jeżeli nie, to BBI Capital może popłynąć, albowiem DUDA-BIS Sp. z o.o. zapewne będzie potrzebowało kolejnych finansowań !!! DUDA-BIS Sp. z o.o.o. potrzebuje tych pieniędzy tylko i wyłącznie na bieżące swoje zobowiązania. Dostawcy DUDA-BIS Sp. z o.o. wiedzą o co chodzi i moż tylko dlatego nie upominają się o swoje. A powinni ogłosić upadłość firmy DUDA-BIS Sp. z o.o. o czym wspomina Kodeks Handlowy. Nie wiem dlaczego postępuję tak nierozsądnie. Obroty DUDA-BIS Sp. z o.o. spadły od listopada 2007 o ok. 40% ( - no ale jak się zwalnia dyrektora sprzedaży p. Twardowskiego, który obecnie związał się z konkurencją - to takie są efekty - jak z przedstawicieli handlowych zostaje połowa ( ok. 30 osób ) to także bardzo negatywny efekt na spadek sprzedaży. Ceny mięsa DUDA-BIS Sp. z o.o. są około 15% WYŻSZE OD KONKURENCJI ( np. M&W, Mysław - inne). BBI został \"zrobiony\" w wydmuszkę - albo będzie dalej sponsorował to przedsięwzięcie albo \"popłynie\" albo wprowadzi do DUDA-BIS Sp. z o.o. swoich ludzi celem zrobienia porządku. Pana Twardowskiego ( długoletniego dyrektora sprzedaży, specjalistę ) zastąpiono osobą p. Krzysztof Wożnica ( obecnie sprawujący funkcję wiceprezesa DUDA-BIS Sp. z o.o., P. Krzysztof Woznica pracuje w branży mięsnej od paru miesięcy i jest taki \"skuteczny\" i będzie taki wspaniały. Także Krzysztof Wożnica jest asystentem obecnego senatora RP p. Antoni Motyczka. Może firmę DUDA BIS Sp. z o.o. udałoby się uratować dzięki jakimś obowiązkowym magazynowaniem mięsa, ... . P. Krzysztof Woznica jest asystentem senatora p. Antoni Motyczka. A na koniec. Żal mi tę rodzinę ( Duda ), co pozwala i wierzy w moc innych, zamiast zająć się samodzielnie swoim biznesem bardzo solidnie, czyli: skontrolować wszystkie komórki ( działy ) w firmie - gdzie panuje ... . Firma DUDA-BIS Sp. z. o.o. ma przed sobą najgorszy rok (czyli: 2008) w swojej historii. Dobrze, że w polski przemysł mięsny wierzą cypryjscy Grecy :)

byly 15-08-2008, 01:01
Wejście na warszawską giełdę firmy Duda-Bis Sp. z o.o. jest tylko po to aby mieć możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy na \"przeżycie\" i jest to najłatwiejszy sposób na \"kasę\". Jeżeli w firmie Duda-Bis Sp. z o.o. nic się nie zmieni ( zarządzanie, traktowanie pracowników (pracownicy nie pracują na umowach o pracę na czas nieokreślony tylko na umowę na czas określony - nie są pewni swojej przyszłości - taka jest rzeczywistość), nastawienie do firmy, zlikwidowanie panującego bałaganu (wręcz \"burdelu\")) to ta firma prędzej lub póżniej się \"zwinie\" przejadając pozyskane pieniądze. Niestety konkurencja bije tą firmę na głowę. Jak chcesz 8 godzin dziennie pracować w sztucznym świetle to zapraszam do firmy Duda-Bis Sp. z o.o. - pracownicy umysłowi i nie tylko pracują w podziemiach firmy bez dostępu naturalnego światła (żadnej możliwości dostępu do okien - nawet telefony komórkowe tracą zasięg - tzw. katakumby). Wielu z pracowników firmy Duda-Bis Sp. z o.o. już z tego powodu nosi okulary, za które musieli sami zapłacić. Co na to Państwowa Inspekcja Pracy ? (aby pracować 8 godzin dziennie tylko i wyłącznie przy sztucznym świetle, gdzie nie we wszystkich miejscach, gdzie się pracuje (biurowo) jest wystarczające minimalna jasność światła - tragedia)

po sosnowieckim mięsie: DUDA-BIS z Sosnowca 04-06-2008, 23:06
BBI Capital sprawdził firmę Duda-Bis Sp. z o.o. pod kątem finansowym na papierze. To tak jak bank udzielający kredytu lub pożyczki sprawdza swoich klientów. Zapewne BBI Capital wziął pod uwagę ryzyko tej inwestycji i pomniejszył wartość firmy Duda-Bis Sp. z o.o. aby w przypadku ogłoszenia upadłości firmy Duda-Bis Sp. o.o. móc odzyskać swoje zainwestowane pieniądze. Problem polega na tym, że firma Duda-Buis Sp. o.o. od lat była żle zarządzana i czy to się poprawi? Pieniądze od BBI Capital firma Duda-Bis Sp. z o.o. potrzebuje aby odzyskać płynność finansową. BBI Capital powinno wprowadzić do firmy swoich ludzi aby zobaczyć jak ta firma funkcjonuje od środka. Gdyby tak się stało to \"dużo zobaczyliby\". Nie wystarczy opierać poglądu o firmie tylko o \"księgowe papierki\" ale należy poczuć jaki w danej firmie panuje klimat, kompetencje pracowników, nastawienie do pracy, do firmy. Jaki w danej firmie panuje porządek - a w Dudzie tego brak. Sprzedaż w firmie Duda-Bis Sp. z .o.o. spadła na tyle (do ok. 30mln zł miesięcznej sprzedaży), że firma może nie mieć pokrycia kosztów stałych. Do tego zamknięto Euroubojnie w Jędrzejowie. Możnaby powiedzieć, że firma się \"zwija\". Na ten zastrzyk finansowy od BBI Capital firma Duda-Bis Sp z o.o. czekała jak na ZBAWIENIE. BBI Capital mogło na firmie Duda-Bis Sp. z o.o.\" ugrać\" znacznie więcej i właściciele firmy Duda-Bis Sp. z o.o. na wiele zgodziliby się aby otrzymać upragnony \"zastrzyk finansowy\".

Zobacz wszystkie komentarze (20)

REKLAMA
REKLAMA
PARTNER SERWISU
REKLAMA

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA
Oferty pracy (24 925) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 331)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 663)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

REKLAMA

POLECAMY W SERWISACH