Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

SRW RP: W naszym stowarzyszeniu mamy kilkanaście firm zagrożonych upadłością

 • Autor: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl
 • Data: 28-05-2009, 18:37
SRW RP: W naszym stowarzyszeniu mamy kilkanaście firm zagrożonych upadłością

To zakłady, które zainwestowały od 10 do 40 mln zł w opcje walutowe - powiedział Piotr Ziemann ze Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP na Kongresie Gospodarczym zorganizowanym przez PSL.

- Jeżeli nie pomożecie tym przetwórcom to upadną - apelował Piotr Ziemann do ministra gospodarki. - Nie będzie już małych i średnich przedsiębiorstw. Zostaną tylko wielcy. Warto zauważyć, że promować Polskę chcą tylko firmy z sektora MSP. Wielkie koncerny takiej promocji nie potrzebują - podkreślił.

Zdaniem przedstawiciela SRW RP niewielu eurodeputowanych, z tych którzy reprezentowali Polskę w poprzedniej kadencji, wiedziało, do czego naszemu krajowi potrzebna jest promocja. - Każda złotówka wydana na promocję polski, daje nam trzy złote zysku, który pozostaje w kraju - zaznaczył Piotr Ziemann. - Każdy kilogram mięsa wysłany na eksport daje wszystkim małym i średnim polskim zakładom szanse rozwoju - dodał.

Jedyny przedstawiciel branży spożywczej zaproszony przez PSL na kongres w charakterze prelegenta, zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich dwóch lat dzięki pomocy ministra Sawickiego udało się otworzyć rynek ukraiński. - Kilka zakładów dostało pozwolenia eksportowe na rynek rosyjski. W ostatnim tygodniu zapadła też decyzja o udostępnieniu rynku białoruskiego dla 10 kolejnych zakładów mięsnych - wyliczał Ziemann. - Jednak każde państwo chce bronić swojego rynku. Naszym atutem jest to, że my mamy produkty pod różnymi względami lepsze niż inni. Dlatego nasi sąsiedzi chcą produkcji z Polski - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (7)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • J 30-05-2009, 17:26:
Michał, kazda z tych spraw jest indywidualna. Wariantów jest kilka. Dlatego należy wyłączyć "bankowy tytuł egzekucyjny", aby to sąd a nie bank decydował jaki przypadek ma miejsce. Ustawodawca powinien dac firmom czas na wyjasnienie sprawy przed sądem, a bankom odebrać możliowość zlikwidowania oponenta przed roztrzygnięciem sporu.
 • Michał 30-05-2009, 15:40:
Zbigi pisze chyba trochę "obok" tematu. Jeżeli dobrze rozumiem, chodzi mu o tkzw. bankowy tytuł egzekucyjny. Zgadzam się całkowicie, że ten komunistyczny relikt trzeba jak najszybciej usunąć. A co do opcji: niektórzy rzeczywiście popłynęli albo jeszcze popłyną. Tylko, jeżeli ma być sprawiedliwie, to niech pomoc dotyczy tych, co się pozabezpieczali i stracili na opcjach ale także i tych, co nie chcieli ryzykować wejściem w opcje i popłynęli na zrealizowanych różnicach kursowych. A w ogóle, to sprawa jest bardziej skomplikowana: A co z tymi, którzy na opcjach spekulowali? Też ich ratować, czy pomagać tylko tym, którzy zamykali swoje pozycje? Pomagać tylko tym, którym banki narzuciły korytarze z niesymetrycznymi putami i callami czy także tym, którym się udało wytargować strategie bezkosztowe symetryczne? Bardzo nie są proste te sprawy.
 • zbigi 29-05-2009, 13:44:
Państwo prawa gwarantuje stronom możliwość rozstrzygniecia sporu przed sądem.
PRL dał a Platforma Obywatelska to podtrzymuje ,że bank który jest stroną sporu , wydaje wyrok we włsnej sprawie drenując przy tym polski system finansowy , likwidując setki firm i wiele dziesiatków ( setki?)tysiecy miejsc pracy.
wszystkie 3 projekty ustaw ( PSL,PIS,SLD) "opcyjnych" zakłądają iż w wypadku sporu to sąd rozstrzyga , kto ma rację
Dla Platformy Obywatelskiej - jest to niekonstytucyjne


przedsiębiorcy nie potrzebują pomocy w postaci ulg, darmowych kredytów czy dofinansowania

Zobacz wszystkie komentarze (7)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (18 370) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH