Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

SRW RP: W naszym stowarzyszeniu mamy kilkanaście firm zagrożonych upadłością

 • Autor: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl
 • Data: 28-05-2009, 18:37
SRW RP: W naszym stowarzyszeniu mamy kilkanaście firm zagrożonych upadłością

To zakłady, które zainwestowały od 10 do 40 mln zł w opcje walutowe - powiedział Piotr Ziemann ze Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP na Kongresie Gospodarczym zorganizowanym przez PSL.

- Jeżeli nie pomożecie tym przetwórcom to upadną - apelował Piotr Ziemann do ministra gospodarki. - Nie będzie już małych i średnich przedsiębiorstw. Zostaną tylko wielcy. Warto zauważyć, że promować Polskę chcą tylko firmy z sektora MSP. Wielkie koncerny takiej promocji nie potrzebują - podkreślił.

Zdaniem przedstawiciela SRW RP niewielu eurodeputowanych, z tych którzy reprezentowali Polskę w poprzedniej kadencji, wiedziało, do czego naszemu krajowi potrzebna jest promocja. - Każda złotówka wydana na promocję polski, daje nam trzy złote zysku, który pozostaje w kraju - zaznaczył Piotr Ziemann. - Każdy kilogram mięsa wysłany na eksport daje wszystkim małym i średnim polskim zakładom szanse rozwoju - dodał.

Jedyny przedstawiciel branży spożywczej zaproszony przez PSL na kongres w charakterze prelegenta, zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich dwóch lat dzięki pomocy ministra Sawickiego udało się otworzyć rynek ukraiński. - Kilka zakładów dostało pozwolenia eksportowe na rynek rosyjski. W ostatnim tygodniu zapadła też decyzja o udostępnieniu rynku białoruskiego dla 10 kolejnych zakładów mięsnych - wyliczał Ziemann. - Jednak każde państwo chce bronić swojego rynku. Naszym atutem jest to, że my mamy produkty pod różnymi względami lepsze niż inni. Dlatego nasi sąsiedzi chcą produkcji z Polski - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (7)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • J 30-05-2009, 17:26:
Michał, kazda z tych spraw jest indywidualna. Wariantów jest kilka. Dlatego należy wyłączyć "bankowy tytuł egzekucyjny", aby to sąd a nie bank decydował jaki przypadek ma miejsce. Ustawodawca powinien dac firmom czas na wyjasnienie sprawy przed sądem, a bankom odebrać możliowość zlikwidowania oponenta przed roztrzygnięciem sporu.
 • Michał 30-05-2009, 15:40:
Zbigi pisze chyba trochę "obok" tematu. Jeżeli dobrze rozumiem, chodzi mu o tkzw. bankowy tytuł egzekucyjny. Zgadzam się całkowicie, że ten komunistyczny relikt trzeba jak najszybciej usunąć. A co do opcji: niektórzy rzeczywiście popłynęli albo jeszcze popłyną. Tylko, jeżeli ma być sprawiedliwie, to niech pomoc dotyczy tych, co się pozabezpieczali i stracili na opcjach ale także i tych, co nie chcieli ryzykować wejściem w opcje i popłynęli na zrealizowanych różnicach kursowych. A w ogóle, to sprawa jest bardziej skomplikowana: A co z tymi, którzy na opcjach spekulowali? Też ich ratować, czy pomagać tylko tym, którzy zamykali swoje pozycje? Pomagać tylko tym, którym banki narzuciły korytarze z niesymetrycznymi putami i callami czy także tym, którym się udało wytargować strategie bezkosztowe symetryczne? Bardzo nie są proste te sprawy.
 • zbigi 29-05-2009, 13:44:
Państwo prawa gwarantuje stronom możliwość rozstrzygniecia sporu przed sądem.
PRL dał a Platforma Obywatelska to podtrzymuje ,że bank który jest stroną sporu , wydaje wyrok we włsnej sprawie drenując przy tym polski system finansowy , likwidując setki firm i wiele dziesiatków ( setki?)tysiecy miejsc pracy.
wszystkie 3 projekty ustaw ( PSL,PIS,SLD) "opcyjnych" zakłądają iż w wypadku sporu to sąd rozstrzyga , kto ma rację
Dla Platformy Obywatelskiej - jest to niekonstytucyjne


przedsiębiorcy nie potrzebują pomocy w postaci ulg, darmowych kredytów czy dofinansowania

Zobacz wszystkie komentarze (7)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (15 606) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.