REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Właściciele Drobeksu chcą kupić Bydgoskie Zakłady Mięsne

  • Autor: Gazeta Pomorska
  • Data: 26-08-2009, 12:45
Właściciele Drobeksu chcą kupić Bydgoskie Zakłady Mięsne

Bydgoskie Zakłady Mięsne działają na bazie majątku po upadłych w minionym roku zakładach "Kujawy". Produkcja nie idzie jeszcze pełną parą, ale wyroby z tej przetwórni można już kupić w sklepach, m.in. placówach soleckiego Drobeksu, w których są dobrze reklamowane - informuje Gazeta Pomorska.

REKLAMA

Dlaczego akurat tam? Kto ma udziały w BZM, spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? - zastanawiają się dziennikarze Gazety Pomorskiej.

- To rolnicza grupa producencka - odpowiada Piotr Filipiak, prezes BZM. Nazwisk wspólników nie chce zdradzić. W Krajowym Rejestrze Sądowym widnieje lista 11 wspólników. Aż sześć z nich nosi nazwisko Frischke, trzy - Fryszke. Członkiem i wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej BZM jest Zenon Pieńkos - prezes Przedsiębiorstwa Drobiarskiego Drobex w Solcu Kujawskim - ujawnia Gazeta Pomorska.

Grupa Drobex (należą do niej nie tylko zakłady drobiarskie i paszowe, ale także wylęgarnia drobiu oraz gospodarstwa rolne), to rodzinne dzieło państwa Frischke.

- Jeszcze nie jesteśmy właścicielami majątku zakładów mięsnych w Bydgoszczy - mówi Czesław Frischke, współudziałowiec BZM. - Dzięki porozumieniu z syndykiem mogliśmy uruchomić produkcję. Chcemy uratować bydgoską przetwórnię, ale wciąż czekamy na kredyt.

Wspólnicy mają czas na zapłatę do końca stycznia 2010 roku.

KOMENTARZE: (12)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Wojciech 18-12-2010, 10:28:
Gdzie w Bydgoszczy można kupić schab kujawski .Kupowałem kiedyś w supermarkiecie i smakował mi.Obecnie mówią że niema bo się kłócą.Dziwne, a mi ślinka leci. bydgoszcz48@o2.pl
  • Wojciech 18-12-2010, 10:27:
Gdzie w Bydgoszczy można kupić schab kujawski .Kupowałem kiedyś w supermarkiecie i smakował mi.Obecnie mówią że niema bo się kłócą.Dziwne, a mi ślinka leci. bydgoszcz48@o2.pl
  • Witek 03-12-2009, 08:28:
PanEK - a możesz mi pokazac w którym miejscu mylę te dwie firmy? Też mogę stwierdzić iż jesteś zielony i z kosmosu wyrwany ale to trzeba uargumentować! Podobnie z ortografią choć być może poprzez prędkośc pisania gdzieś zrobiłem błąd ale oceny merytorycznej to nie zmienia. A jak już trafiłem na drugiego wielbiciela łaciny to na koniec komentarz twój skomentuje tak: Vituperia stultorum laus est !

Zobacz wszystkie komentarze (12)

REKLAMA
REKLAMA
PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu