www.nagel-group - partner portalu Astor - partner portalu
Strona główna » Mięso »  Wiadomości

Autor: PAP

Data: 09-11-2009, 11:16

Zakłady mięsne JBB w Łysych wznowiły produkcję po pożarze

Zakłady mięsne JBB w Łysych, które prawie doszczętnie spłonęły pod koniec czerwca, wznowiły produkcję. W odbudowanej w ciągu czterech miesięcy części przedsiębiorstwa znalazło pracę 400 osób - informuje PAP. Serwis portalspozywczy.pl zapowiadał to już w ubiegłym tygodniu.

Odbudowany zakład będzie produkował 100 ton wyrobów na dobę. Przed pożarem było to ok. 360 ton, ale wówczas pracowało tam prawie 1,5 tys. osób. Takie zatrudnienie firma powinna osiągnąć po zakończeniu kolejnych etapów, czyli najpewniej na przełomie 2010-2011 roku.

Pożar w JBB w Łysych wybuchł 29 czerwca tego roku, doszczętnie spłonęła produkcyjna część zakładu. Z dnia na dzień pracę straciło ok. półtora tysiąca osób, co stało się poważnym problemem społecznym dla kilku powiatów, bo w firmie w Łysych pracowali nie tylko miejscowi, ale także mieszkańcy okolicznych gmin z województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Już wówczas właściciel JBB Józef Bałdyga zapowiadał szybką odbudowę przedsiębiorstwa w kilku etapach. Wznowienie produkcji miało nastąpić właśnie w listopadzie.

Przyczyny pożaru wciąż bada ostrołęcka prokuratura okręgowa. Przyjmuje się, że wysokość strat była nie mniejsza niż miliard złotych.

Więcej informacji:

Józef Bałdyga RSS ALERT | JBB RSS ALERT

Komentarze: (51)
Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!
 • TO WY DODAJECIE SÓL PRZEMYSŁOWOM DO PARÓWEK KTÓRE JA DAJE DZIECKU????!!!!!!!!!!!!!!! WY K**WA SK*****YNY!!!!! CHCĘ ZNAĆ NAZWISKO TEGO KTO JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY!!!!!! NA TYM SIĘ NIE SKOŃCZY ZOBACZYMY SIE W SĄDZIE!!!!!!! NIKT NIE BĘDZIE BEZKARNIE TRÓŁ MOICH DZIECI.CZY TO JEST K**WA JASNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  JA WAM DAM PODPIS, 29-02-2012, 20:46

 • myślę że jbb przestanie w końcu monopolzować i ktoś tam zacznie myśleć panie LENART nie jesteście potentatem a klijęci znależli nowe i lepsze produkty pozdrawiam ps i nie wasze sa orginały......

  chłopak z branrzy, 23-01-2010, 14:51

 • Do BC - jak mnie już wywołał. Oczywiście iz chodziło mi przede wszystkim o wizerunek w hurtowniach. Dam przykład Zielonej Góry i Gorzowa gdzie detalista może się modlić do obrazków JBB a i tak będzie miał problem z zakupem ich produktów, gdyż hurtownie z tamtego regionu mają taki a nie inny obraz JBB i nie będą z nim handlowac na wiekszą skalę. JBB ma do wyboru albo ten obraz zmienić albo otworzyć własną hurtownie. Robiąc to drugi wkurzą lojalnych odbiorców którzy w minimalnym stopniu też jeżdżą po tym rynku. Po drugie jest coraz wiecej hurtowni z własnym detalem. I tam JBB nie dotrze bez zmiany wizerunku na hurtowni. Ale też chodziło mi o to iż JBB kojarzone jest z tanią marką a trend na rynku zaczyna być odwrotny. Stąd też konieczna zmiana wizerunku nie u detalisty ale u konsunemta. Bo to on decyduje o sukcesie każdej firmy mięsnej a nie detalista jak BC wspomniał. A co do możliwości eksportu (bo chyba o to chodziło BC pisząc iż ktoś tam ma udziały w sieci handlowej) to sam mogę w tej chwili wskazać gdzie można miesięcznie umieszczać 20 -40 ton w EU i z kim porozmawiać aby tą sprzedaż uzyskać. Bez wykupywania udziałów. Jest koniec roku i własnie teraz się takie rzeczy w UE załatwia. Ale kogo to w branży mięsnej obchodziło i obchodzi?

  Witek, 30-11-2009, 13:33

WALUTY
 • EUR 4,19 zł -0.05%
 • CHF 3,47 zł 0.07%
 • USD 3,25 zł 0.05%
 • GBP 5,33 zł 0.53%
WIĘCEJ » GIEŁDA WIĘCEJ » SPÓŁKI
 • ALM 19.50 zł -2.01%
 • BMI 0.01 zł 0.00%
 • DEL 5.32 zł 1.14%
 • EKO 5.02 zł -9.71%
 • EMP 51.00 zł 0.95%
 • EUR 32.00 zł -0.22%
 • HGN 1.92 zł 1.05%
WIĘCEJ » MIĘSO WIĘCEJ » ZBOŻA WIĘCEJ » RAPORTY MRiRW