OSM Piątnica w ciagu 2-3 lat zwiększy i rozszerzy możliwości produkcyjne
60 mln złotych OSM Piątnica podzieli w podobnym stopniu między dwa zakłady: piątnicki i ostrołęcki. Mleko pozostanie dominującym produktem zakładu w Ostrołęce, a twarogi, serki ziarniste i śmietankowe zakładu w Piątnicy. Temu ostatniemu udało się już zdobyć aż 60 proc. rynku serków wiejskich - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".
W przejętej w marcu tego roku SM w Ostrołęce zbudowana zostanie nowoczesna linia do pakowania mleka spożywczego, o wydajności do 400 tys. litrów mleka świeżego dziennie. Podobne w Piątnicy.
Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", dzięki zapowiadanym na najbliższe 2-3 lata inwestycjom firma nie tylko zwiększy możliwości produkcyjne już wytwarzanego asortymentu, ale będzie w stanie go rozszerzyć. W Piątnicy, w której dominują obecnie świeże śmietany i kefiry, będą też produkowane na przykład jogurty naturalne.

KOMENTARZE
Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!