REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

W styczniu w USA wyprodukowano o 1 proc. więcej mleka niż rok temu

  • Autor: FAMMU/FAPA
  • Data: 06-03-2015, 19:46

Według najnowszych danych USDA produkcja mleka w USA obliczana na podstawie 23 wiodących w tej branży stanów w styczniu bieżącego roku osiągnęła poziom 7,37 mln ton, tym samym w skali miesięcznej odnotowano jej niespełna 0,1 proc. zwyżkę - informuje FAMMU/FAPA.

REKLAMA

Styczniowy wynik jest stabilizacją po sezonowej zwyżce notowanej miesiąc wcześniej. W pierwszym miesiącu 2015 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej wytworzono o 1,09% więcej mleka niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Według danych USDA obserwowane zwyżki cały czas związane są ze wzrostem pogłowia bydła mlecznego w USA.

Szacowana wielkość stada w kraju obliczana na podstawie 23 największych pod względem produkcji mleka stanach wzrosło do 9,31 mln sztuk i było o 9 tys. większe niż w grudniu 2014 r. i o 96 tys. sztuk większe niż w styczniu 2014 roku.

Ponadto wzrosła także wydajność krów. Rekordowej dla stycznia produkcji mleka w USA sprzyjały także umiarkowana pogoda ze sprzyjającymi temperaturami powietrza oraz niższe koszty pasz. W styczniu 2015 r. tradycyjnie najwięcej mleka wyprodukowano w Kalifornii, ok. 1,6 mln ton (ponad 1,7% wzrost względem grudnia 2014 roku, w skali roku odnotowano natomiast niemal 2,6% zniżkę). Drugie miejsce pod tym względem zajmuje stan Wisconsin gdzie miesięczna zwyżka produkcji mleka była mniej dynamiczna niż w Kalifornii. Odnotowano tam niespełna 1,5% wzrost w skali miesięcznej i w styczniu 2015 roku w stanie tym wytworzono 1,09 mln ton tego surowca, w skali roku była to niemal 4% zwyżka.

Największy wzrost produkcji (styczeń 2015/styczeń 2014) odnotowano w stanie Michigan (+9,6%), jednak nie odgrywa on większego znaczenia w produkcji mleka w USA i w pierwszym miesiącu bieżącego roku wytworzono tam 387,4 tys. ton mleka. W lutym bieżącego roku przewidywana jest zniżka wielkości produkcji mleka w USA.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

REKLAMA
REKLAMA
PARTNERZY SERWISU
REKLAMA

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu