REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Gorsze wyniki Bakallandu w roku obrotowym 2013/14

 • Autor: www.portalspozywczy.pl
 • Data: 29-08-2014, 21:06
Gorsze wyniki Bakallandu w roku obrotowym 2013/14
Marek Moczulski, prezes Bakallandu

Bakaliowa spółka Bakalland wypracowała w roku obrotowym 2013/14, który zakończył się 30 czerwca 2014 r. 214,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,5 mln zł straty netto. Rok wcześniej spółka wypracowała 266,8 mln zł przychodów a strata sięgnęła 2,5 mln zł.

REKLAMA

W IV kwartale swojego roku obrotowego 2013/14 Bakalland wypracował 63,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 4,2 mln zł straty netto. Rok wcześniej wyniki wyniosły odpowiednio: 25,6 mln zł i 5,9 mln zł. 

Sytuacja finansowa spółki jest stabilna. Spółka w omawianym okresie istotnych trudności w zakresie regulowania swoich zobowiązań. Zobowiązania z tytułu podatków i składek ZUS regulowane były w terminie. W ocenie zarządu nie istnieją okoliczności wskazujące na poważne zagrożenie kontynuowania działalności przez spółkę i jej podmioty zależne w kolejnym okresie kwartalnym, pomimo wysokiego zadłużenia spółki i podmiotów z grupy kapitałowej. Zarząd Bakallandu informuje, iż do dnia sporządzenia sprawozdania finansowego żaden z banków finansujących nie poinformował spółki ani żadnej spółki z grupy kapitałowej Bakallandu o zaistnieniu warunków naruszenia umów kredytów, zamiarze zmiany warunków kredytowania (w tym wysokości marży i zabezpieczeń) ani nie zwrócił się z żądaniem natychmiastowej spłaty kredytu. Bakalland SA oraz spółki z Grupy Kapitałowej Bakalland SA wywiązują się terminowo z płatności zobowiązań z tytułu kredytów - informuje spółka w raporcie. 

W okresie sprawozdawczym doszło do zmian w strukturze grupy kapitałowej Bakallandu w związku z połączeniem spółki ze spółką
zależną „PIFO" Eko-Strefa Sp. z o. o. Połączenie spółek nastąpiło poprzez przeniesienie całego majątku zależnej spółki przejmowanej na Bakalland.

W związku z faktem, iż zależna spółka przejmowana byłą spółką zależną od Bakallandu, przy czym spółka była właścicielem wszystkich 1.847 udziałów zależnej spółki przejmowanej, łączenie spółek zostało przeprowadzone w trybie uproszonym. Połączenie stanowi element strategii grupy kapitałowej Bakallandu, przewidującej wdrożenie działań zmierzających do obniżenia kosztów działalności bakaliowej spółki oraz obniżenia kosztów na poziomie skonsolidowanym.

Połączenie z zależną spółką przejmowaną, umożliwi dalszy dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa spółki przejmowanej w strukturze Bakallandu. Połączenie doprowadzi do uproszczenia struktury grupy kapitałowej spółki. Długookresowym celem planowanego połączenia jest zmniejszenie kosztów funkcjonowania łączących się spółek, koncentracja kapitału, a także kontynuacja oraz dynamiczny rozwój działalności w zakresie wytwarzania i dystrybucji produktów spożywczych z wykorzystaniem struktury Bakallandu.

 

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

REKLAMA

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA
Oferty pracy (25 403) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 331)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 664)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

REKLAMA

POLECAMY W SERWISACH