Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Gorsze wyniki Bakallandu w roku obrotowym 2013/14

 • Autor: www.portalspozywczy.pl
 • Data: 29-08-2014, 21:06
Gorsze wyniki Bakallandu w roku obrotowym 2013/14
Marek Moczulski, prezes Bakallandu

Bakaliowa spółka Bakalland wypracowała w roku obrotowym 2013/14, który zakończył się 30 czerwca 2014 r. 214,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,5 mln zł straty netto. Rok wcześniej spółka wypracowała 266,8 mln zł przychodów a strata sięgnęła 2,5 mln zł.

W IV kwartale swojego roku obrotowego 2013/14 Bakalland wypracował 63,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 4,2 mln zł straty netto. Rok wcześniej wyniki wyniosły odpowiednio: 25,6 mln zł i 5,9 mln zł. 

Sytuacja finansowa spółki jest stabilna. Spółka w omawianym okresie istotnych trudności w zakresie regulowania swoich zobowiązań. Zobowiązania z tytułu podatków i składek ZUS regulowane były w terminie. W ocenie zarządu nie istnieją okoliczności wskazujące na poważne zagrożenie kontynuowania działalności przez spółkę i jej podmioty zależne w kolejnym okresie kwartalnym, pomimo wysokiego zadłużenia spółki i podmiotów z grupy kapitałowej. Zarząd Bakallandu informuje, iż do dnia sporządzenia sprawozdania finansowego żaden z banków finansujących nie poinformował spółki ani żadnej spółki z grupy kapitałowej Bakallandu o zaistnieniu warunków naruszenia umów kredytów, zamiarze zmiany warunków kredytowania (w tym wysokości marży i zabezpieczeń) ani nie zwrócił się z żądaniem natychmiastowej spłaty kredytu. Bakalland SA oraz spółki z Grupy Kapitałowej Bakalland SA wywiązują się terminowo z płatności zobowiązań z tytułu kredytów - informuje spółka w raporcie. 

W okresie sprawozdawczym doszło do zmian w strukturze grupy kapitałowej Bakallandu w związku z połączeniem spółki ze spółką
zależną „PIFO" Eko-Strefa Sp. z o. o. Połączenie spółek nastąpiło poprzez przeniesienie całego majątku zależnej spółki przejmowanej na Bakalland.

W związku z faktem, iż zależna spółka przejmowana byłą spółką zależną od Bakallandu, przy czym spółka była właścicielem wszystkich 1.847 udziałów zależnej spółki przejmowanej, łączenie spółek zostało przeprowadzone w trybie uproszonym. Połączenie stanowi element strategii grupy kapitałowej Bakallandu, przewidującej wdrożenie działań zmierzających do obniżenia kosztów działalności bakaliowej spółki oraz obniżenia kosztów na poziomie skonsolidowanym.

Połączenie z zależną spółką przejmowaną, umożliwi dalszy dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa spółki przejmowanej w strukturze Bakallandu. Połączenie doprowadzi do uproszczenia struktury grupy kapitałowej spółki. Długookresowym celem planowanego połączenia jest zmniejszenie kosztów funkcjonowania łączących się spółek, koncentracja kapitału, a także kontynuacja oraz dynamiczny rozwój działalności w zakresie wytwarzania i dystrybucji produktów spożywczych z wykorzystaniem struktury Bakallandu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (17 467) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH