Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Makarony Polskie: Stoczek Natura zawarła umowę o dofinansowanie utworzenia CBR

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 08-09-2017, 19:16
Makarony Polskie: Stoczek Natura zawarła umowę o dofinansowanie utworzenia CBR
fot. materiały prasowe

Makarony Polskie poinformowała, że jej spółka zależna Stoczek Natura  podpisała umowę z Ministerstwem Rozwoju i Finansów na dofinansowanie projektu Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego.

- Spółka Makarony Polskie SA informuje, że spółka zależna Stoczek Natura Sp. z o.o. (Makarony Polskie SA posiada 100% udziałów w tym podmiocie) zawiadomiła, iż podpisała w dniu dzisiejszym umowę z Ministerstwem Rozwoju i Finansów na dofinansowanie projektu ,,Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego przy Spółce Stoczek Natura Sp. z o.o." w ramach Działania 2.1 Wsparcia inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Spółka informowała wcześniej o zakwalifikowaniu wniosku Stoczek Natura Sp. z o.o. na listę projektów wybranych do dofinansowania, raportem bieżącym numer 25/2017 z dnia 1 czerwca 2017 roku – podano.

- Przedmiotem umowy dotacyjnej jest utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego przy spółce Stoczek Natura Sp. z o.o. W Centrum prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe związane z poszukiwaniem innowacyjnych, nowatorskich rozwiązań w zakresie przetwórstwa owocowo-warzywnego oraz przetwórstwa mięsnego – podała spółka.

- Wyniki badań przeprowadzonych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe posłużą spółce zależnej do wprowadzenia ulepszeń w produkcji półproduktów owocowych, półproduktów warzywnych oraz sosów. Misją nowoutworzonego Centrum Badawczo-Rozwojowego będzie wdrażanie innowacji procesowych i produktowych w zakresie wytwarzania półproduktów dla branży piekarniczo-cukierniczej oraz gastronomiczno-hotelarskiej – podały Makarony Polskie.

W ramach umowy spółka Stoczek Natura Sp. z o.o. planuje zakup środków trwałych, robót i materiałów budowlanych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Całkowity koszt umowy wynosi ok. 19,02 mln zł. Dofinansowanie opiewa na kwotę ok. 9,25 mln zł. Okres realizacji: czerwiec 2017 - kwiecień 2019.

Zabezpieczeniem prawidłowej realizacji umowy jest wystawiony przez Stoczek Natura Sp. z o.o. weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową.

Czytaj też: „Makarony Polskie z pozytywną oceną projektu badawczo-rozwojowego”
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

MAKMakarony Polskie SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH