Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Pamapol planuje dwie emisje akcji

 • Autor: portalspozywczy.pl
 • Data: 10-10-2014, 13:12

Pamapol planuje podwyższenie kapitału poprzez emisję akcji serii C bez prawa poboru oraz serii D z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Zarząd zwołał na 5 listopada nadzwyczajne walne zgromadzenie, które ma podjąć decyzję w tej sprawie.

W projektach uchwał na walne Pamapol podał, że planowane jest rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w ramach subskrypcji prywatnej, poprzez emisję nowych akcji serii C z wyłączeniem w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. 

Planowane jest też rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze oferty publicznej, realizowanej w ramach subskrypcji zamkniętej, poprzez emisję nowych akcji serii D z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

Planowana emisja akcji serii C stanowi element realizacji umowy-porozumienia podpisanej w dniu 25 września 2014 roku, pomiędzy Pamapolem i jej spółką zależną: Warmińskimi Zakładami Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego, a Bankiem Gospodarki Żywnościowej oraz Bankiem PKO BP, dotyczącej restrukturyzacji zadłużenia finansowego Grupy Kapitałowej Pamapol oraz podpisanej 25 września 2014 roku umowy wsparcia pomiędzy stronami tego porozumienia, a Mariuszem Szataniakiem i Pawłem Szataniakiem (jako znaczącymi akcjonariuszami spółki) oraz spółką Amerykanka Struktura, której są oni właścicielami.

- Porozumienie i Umowa Wsparcia przewidują m.in., że spółka przygotuje emisję nowych akcji w celu pozyskania co najmniej 10.000.000,00 złotych, przy czym znaczący akcjonariusze w sposób bezpośredni lub pośrednio zapewnią w tej kwocie co najmniej 8.262.250 zł. Porozumienie i Umowa Wsparcia określają ponadto, że wpłata tej kwoty do spółki przez znaczących akcjonariuszy nastąpi w całości w formie skonwertowania na kapitał zakładowy spółki (rozliczenia potrąceniem umownym) wierzytelności względem spółki wynikających z dotychczas zawartych umów pożyczek w łącznej kwocie 8.262.250 zł, przysługujących spółce Amerykanka Struktura - podano w projektach uchwał.

W wykonaniu powyższego spółka przygotowała emisję akcji serii C, w drodze podwyższenia kapitału zakładowego spółki o kwotę 8.262.250 zł. Emisja Akcji Serii C zostanie skierowana wyłącznie do spółki Amerykanka Struktura.

Z uwagi na konieczność realizacji przez Pamapol dalszych zobowiązań wynikających z Porozumienia i Umowy Wsparcia, dotyczących dokapitalizowania w zakresie przewyższającym dokonanie skonwertowania Wierzytelności Konwertowanej na kapitał zakładowy, spółka przygotowała także emisję akcji serii D w drodze podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę nie niższą niż 1 zł i nie wyższą niż 11.583.350 zł, z zachowaniem prawa poboru akcji.

Projekty uchwał przewidują też przeprowadzenie emisji do 11.583.350 akcji serii D z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Za każdą jedną akcję spółki akcjonariuszowi przysługiwać będzie jedno prawo poboru, a każde dwa prawa poboru uprawniać będą do objęcia jednej akcji serii D. Proponowanym dniem prawa poboru jest 2 lutego 2015 r.

Zgodnie z treścią projektów uchwał cena emisyjna akcji serii C i cena emisyjna akcji serii D będą równe i wyniosą po 1 zł za akcję (ceny emisyjne będą równe cenie nominalnej jednej akcji).

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

PMPPamapol SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (8 648) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane