Partnerzy portalu
partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu
Owoce i warzywa

W przyszłym ceny żywności wrosną o 5-6 proc. Podrożeją warzywa i owoce, pieczywo i mięso

- Od kilku lat zauważyć możemy stopniowy wzrost cen żywności - mówi Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ). - Wiąże się to z koniecznością dostosowania naszych cen do tych, które obowiązują w krajach Unii Europejskiej. Ceny żywności wzrosną o 5-6 proc. - informuje Nasze Miasto.

W przyszłym ceny żywności wrosną o 5-6 proc. Podrożeją warzywa i owoce, pieczywo i mięso

W przyszłym roku wzrosną ceny warzyw i owoców, przede wszystkim jabłek. Zbiory były w tym roku niewielkie. Wiele upraw zniszczyła powódź. W ślad za drożejącymi owocami, w górę pójdzie cena przetworów, mrożonek i soków.

- Trudno odnieść się do cen mięsa, one zawsze wahają się w ciągu roku, i tę tendencję można zaobserwować od kilku lat - uważa dyrektor Gantner z PFPŻ. - Jego cena zależy głównie od ceny pasz i pszenicy.

Jak informuje Nasze Miasto nie uchronimy się przed podwyżką cen pieczywa. W wakacje za kilogram mąki płaciliśmy od 80 do 90 gr. Obecnie kilogram mąki kosztuje już od 1,20 do 1,30. Dlatego ceny pieczywa pójdą w górę o ok. 10 a nawet 15 procent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

więcej informacji:

mrożonki RSS ALERT    /    warzywa RSS ALERT    /    owoce RSS ALERT    /    pieczywo RSS ALERT

KOMENTARZE (1)

  • Taxi-gsm 2011-01-03 10:31:32
    Panie Andrzeju Gantner, a kto panu powiedział, gdzie to jest zapisanE, że musimy dostosowywać poziom cen do ce UE? Pytanie jakich? ŚREDNICH!!! panie dyrektorze generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności DUBY SMALONE GADACIE I TYLE!!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.227.233.55
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

subskrybuj portalspozywczy.pl

Portal Spożywczy: polub nas na FacebookuObserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami naszego portalu.

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.