Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

W przyszłym ceny żywności wrosną o 5-6 proc. Podrożeją warzywa i owoce, pieczywo i mięso

 • Autor: Nasze Miasto
 • Data: 28-12-2010, 15:17
W przyszłym ceny żywności wrosną o 5-6 proc. Podrożeją warzywa i owoce, pieczywo i mięso

- Od kilku lat zauważyć możemy stopniowy wzrost cen żywności - mówi Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ). - Wiąże się to z koniecznością dostosowania naszych cen do tych, które obowiązują w krajach Unii Europejskiej. Ceny żywności wzrosną o 5-6 proc. - informuje Nasze Miasto.

W przyszłym roku wzrosną ceny warzyw i owoców, przede wszystkim jabłek. Zbiory były w tym roku niewielkie. Wiele upraw zniszczyła powódź. W ślad za drożejącymi owocami, w górę pójdzie cena przetworów, mrożonek i soków.

- Trudno odnieść się do cen mięsa, one zawsze wahają się w ciągu roku, i tę tendencję można zaobserwować od kilku lat - uważa dyrektor Gantner z PFPŻ. - Jego cena zależy głównie od ceny pasz i pszenicy.

Jak informuje Nasze Miasto nie uchronimy się przed podwyżką cen pieczywa. W wakacje za kilogram mąki płaciliśmy od 80 do 90 gr. Obecnie kilogram mąki kosztuje już od 1,20 do 1,30. Dlatego ceny pieczywa pójdą w górę o ok. 10 a nawet 15 procent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • Taxi-gsm 03-01-2011, 10:31:
Panie Andrzeju Gantner, a kto panu powiedział, gdzie to jest zapisanE, że musimy dostosowywać poziom cen do ce UE? Pytanie jakich? ŚREDNICH!!! panie dyrektorze generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności DUBY SMALONE GADACIE I TYLE!!!

Zobacz wszystkie komentarze (1)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (12 760) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH