Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Prezes Morpolu: Bierzemy pod uwagę akwizycje

  • Autor: Magdalena Brzózka, www.portalspozywczy.pl
  • Data: 10-12-2013, 12:53
Prezes Morpolu: Bierzemy pod uwagę akwizycje
Adam Basałaj, prezes Morpolu

- Częścią strategii Morpolu jest dalsza ekspansja, umocnienie pozycji na wszystkich rynkach na których jesteśmy obecni i zwiększanie naszej przewagi konkurencyjnej. Jako, że chcemy rozwijać się nie tylko organicznie, rozwój poprzez akwizycje również bierzemy pod uwagę. Nieustannie analizujemy rynek i potencjalne kierunki inwestycji, jednak w chwili obecnej koncentrujemy się na ostatniej transakcji i jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu potencjału Epigonu - mówi w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl Adam Basałaj, nowy prezes firmy Morpol.

Dlaczego Morpol zdecydował się przejąć Epigon, jakie ta firma będzie miała miejsce w strategii Morpolu, w jaki sposób Morpol będzie tę spółkę rozwijać?

Epigon ma ugruntowaną pozycję na rynku krajowym i tym samym jego przejęcie było logicznym krokiem na przód w realizacji naszej strategii. Do tej pory polegała ona rozwoju sprzedaży na rynkach zachodnich. Tamte regiony w minionych latach zapewniały znacznie lepsze możliwości rozwoju niż rynek Polski. Ostatnimi czasy rozwój sytuacji ekonomicznej oraz wzrost siły nabywczej konsumentów w naszym kraju spowodował, że skierowaliśmy naszą uwagę również w tym kierunku. Produkty rybne w szybkim tempie zyskują na popularności i coraz częściej goszczą na polskich stołach. Skorzystaliśmy z tej tendencji i obecnie wyroby Morpolu są obecne w wielu sklepach tradycyjnych a także niektórych sieciach handlowych w Polsce. Głownie są to produkty sprzedawane bez marki, ale również w segmencie private label. Zamierzamy kontynuować tę strategię i rozważamy również sprzedaż pod własną marką.

Ile Morpol zainwestuje w Epigon, na co przeznaczy pieniądze?

Transakcja nastąpiła niedawno - 4 grudnia, więc na tym etapie za wcześnie jeszcze na dokładne określenie poziomu inwestycji. W chwili obecnej koncentrujemy się na poznaniu spółki, analizie jej potencjału i wyznaczeniu kierunków rozwoju.
Inwestycje Morpolu na rynku polskim, również te związane z Epigonem, będą skupiały się w najbliższym czasie na rozwoju rynku łososia wędzonego i świeżego, edukacji konsumenta i wzrostu jego świadomości na temat korzyści płynących z włączenia do diety ryb i owoców morza, a co za tym idzie, na rozwoju całej kategorii produktowej.

Czy Epigon zostanie na giełdzie czy Morpol zdejmie tę spółkę z GPW - kiedy i dlaczego?

W pierwszej kolejności po przejęciu tej spółki koncentrujemy się na jej ocenie i analizie możliwości. Dopiero wtedy, będziemy mogli przystąpić do opracowania bardziej szczegółowej strategii działania, której częścią będzie niewątpliwie kwestia ewentualnego zdjęcia Epigonu z GPW. W obecnym momencie kwestie transparentności spółki powodowane wymogami giełdowymi w ramach Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW są dla nas zaletą jako, że zapewniają zarówno wzrost jej wiarygodności i zaufania na rynku, jak i większą przychylność instytucji finansowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (3)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • morpolowiec 10-12-2013, 22:19:
bajki opowiada, strategie maja i juz od paru miesiecy ja realizuja takze przez Epigona wprowadzajac produkty MH na europe srodkowo wschodnia w ramach akcji swiatecznej w naszym zakladzie pracujemy chyba na 120 proc nadgodzin ile chcesz i
  • qwerty 10-12-2013, 16:18:
wywiad z cyklu "jak odpowiadać na pytania by nic nie powiedzieć"
  • j23 10-12-2013, 15:17:
A może Wilbo po układzie ? Na wiosnę będzie do wzięcia..

Zobacz wszystkie komentarze (3)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze