Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

8,5 mln zł na inwestycje związane z rybactwem

  • Autor: PAP
  • Data: 12-08-2013, 17:31
8,5 mln zł na inwestycje związane z rybactwem

Lokalna Grupa Rybacka "Wielkie Jeziora Mazurskie" rozpoczęła w poniedziałek nabór wniosków o dofinansowanie ze środków UE projektów związanych z rozwojem obszarów zależnych od rybactwa. Do podziału jest ponad 8,5 mln zł.

Jak poinformowała PAP dyrektor biura LGR "Wielkie Jeziora Mazurskie" w Węgorzewie Wioletta Banasiewicz, przez najbliższy miesiąc o pieniądze na inwestycje mogą starać się mieszkańcy, samorządy, przedsiębiorcy, gospodarstwa rybackie i instytucje społeczne z 11 gmin na Mazurach. Jak podkreśliła, jeśli cała kwota zostanie rozdysponowana, będzie to ostatni nabór wniosków do końca przyszłego roku.

Do podziału jest ponad 8,5 mln zł z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich". Projekty inwestycji mogą dotyczyć trzech kategorii: wzmocnienia konkurencyjności i atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa, dywersyfikacji zatrudnienia osób pracujących w tym sektorze, a także podnoszenia wartości produktów rybackich i rozwoju usług na rzecz lokalnej społeczności.

Według Banasiewicz, największym zainteresowaniem cieszy się ostatnia z tych kategorii. "Zgłaszają się wnioskodawcy, którym nie udało się w poprzednich naborach, a teraz dopracowali swoje wnioski. Są też zupełnie nowe projekty" - powiedziała dyrektor biura.

W całym kraju działa 48 Lokalnych Grup Rybackich. Są to stowarzyszenia, które zrzeszają przedstawicieli sektora rybackiego; publicznego - np. gminy, oraz społecznego - osoby działające na terenach zależnych od rybactwa. Aby pośredniczyć w przekazywaniu wsparcia z UE, grupy musiały przygotować wspólne programy i wziąć udział w konkursie Ministerstwa Rolnictwa

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH