Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

BK FOOD: Sąd oddalił powództwo King Oskar/Thai Union

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 06-09-2016, 17:47
BK FOOD: Sąd oddalił powództwo King Oskar/Thai Union
Fot. Materiały prasowe

Sąd Okręgowy w Gdańsku oddaliła powództwo King Oscar / Thai Union przeciwko BK FOOD (BK FOOD POLAND oraz BK FOOD POLSKA). Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd nie znalazł przesłanek stwierdzających ze obie spółki w jakikolwiek sposób dokonywały łamania postanowień umowy konkurencyjności pomiędzy Thai Union Poland, czyli dawnym King Oscar, a spółkami BK FOOD.

Zgodnie z decyzją zasądzono od powoda - Thai Union Poland - na rzecz BK FOOD Poland kwotę 200 zł tytułem zwrotu kosztów sądowych oraz kwotę 3,617 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

Thai Union został obciążony całością kosztów sądowych.

- Sąd nie znalazł przesłanek stwierdzających ze obie spółki w jakikolwiek sposób dokonywały łamania postanowień umowy konkurencyjności pomiędzy Thai Union Poland, czyli dawnym King Oscar, a spółkami BK FOOD. Argumenty na którym się powoływał Thai Union Poland (dawny King Oscar) przeciwko BK FOOD, okazały się nie do utrzymania oraz nieprzydatne w postępowaniu. Zarząd BK FOOD podtrzymuje tezę, ze prawdziwym celem działania Thai Union Poland (dawny King Oscar) było aby dyskredytować działalność oraz podważyć wiarygodność BK FOOD a w szczególności BK FOOD POLSKA która była i jest konkurentem Thai Union Poland (dawno King Oscar) - napisali przedstawiciele BK FOOD w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji. 

Spór ciągnie się już od czterech lat. W grudniu 2012 r. BK Food sprzedał biznes związany z produkcją tuńczyka w puszce pod markami B & K i Laguna firmie King Oscar. Jednocześnie zgodził się na klauzulę konkurencji dotyczącą zakazu sprzedaży konserwy rybnej z tuńczyka na terenie Polski. W 2014 r. BK Food Polska - inny podmiot prawny, który jest własnością Tomasza Puławskiego, rozpoczął sprzedaż konserw z tuńczyka w Polsce dla przemysłu i pod własnymi markami Samui i Liberty, jak ocenia BK Food - legalnie.

Zdaniem King Oscar twierdzenie jakoby konserwy tuńczyka pod markami Samui i Liberty były sprzedawane legalnie jest nieścisłe. „Takie działanie stanowi rażące naruszenie umownego zakazu konkurencji" - podkreślono w oświadczeniu, które zostało skierowane do naszej redakcji w roku 2014. 

Więcej na temat sprawy czytaj Spór o tuńczyka. King Oscar kontra BK Food

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Były 16-10-2016, 12:40:
Kto tam pracuje w tym Thai Union że przegrali wygraną sprawę. Śmiech na sali. I Puławski śmieje się i drineczka popija. Zarząd do wyj,,,,nia

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH