Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Bogusław Kowalski, prezes Graala, prelegentem VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2015

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 13-10-2015, 16:12
Bogusław Kowalski, prezes Graala, prelegentem VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2015
Bogusław Kowalski, prezes Graala. Fot. Pawel Pawlowski/zelaznastudio.pl

Bogusław Kowalski, twórca i prezes Graala, lidera polskiej branży przetwórstwa ryb, doświadczony i energiczny menadżer inicjujący proces konsolidacji przemysłu rybnego w Polsce będzie uczestnikiem debaty "Produkt, marka, konsument. Strategie sprzedaży", która odbędzie się 4 listopada w ramach VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2015 / 8th Food Market & Retail Forum 2015.

Uczestnicy debaty będą rozmawiali o strategiach sprzedażowych w branży FMCG. W trakcie dyskusji zostaną poruszone m.in. kwestie związane z profilem polskich konsumentów, w tym zmieniającymi się zachowaniami zakupowymi. Zaproszeni goście podzielą się z uczestnikami Forum swym doświadczeniem w zakresie budowania silnego brandu produktowego w dobie wojny cenowo-promocyjnej, a także pochylą się nad zamianami obserwowanymi w obszarze dostępnych kanałów dystrybucji, począwszy od handlu tradycyjnego, a kończąc na e-commerce. 

Bogusław Kowalski, twórca i prezes spółki Graal z Wejherowa, jest doświadczonym i energicznym menadżerem, który od podstaw stworzył lidera polskiej branży przetwórstwa ryb. Założona przez niego w 1989 roku firma prowadziła początkowo działalność handlową. Wejście w produkcję nastąpiło w 2004 roku. Od tego czasu Graal stale umacnia swoją pozycję rynkową. 

Obecnie, po serii udanych przejęć, Bogusław Kowalski stoi na czele dużej Grupy Kapitałowej, której roczne przychody przekraczają kwotę 860 mln zł. Graal stał się największym w Polsce producentem konserw rybnych oraz liderem procesu konsolidacji branży rybnej w naszym kraju. Celem, który nieustanie przyświeca Bogusławowi Kowalskiemu, jest uczynienie z Graala lidera w każdym z głównych segmentów branży. Zadanie to realizuje przez konsekwentny wzrost sprzedaży oraz przychodów grupy. 

Dzięki umiejętnościom Bogusława Kowalskiego Graal jest dziś potentatem środkowoeuropejskiej branży rybnej, a jego produkty skutecznie podbijają rynki zagraniczne na całym świecie.

VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2015 / 8th Food Market & Retail Forum – odbędzie się w dniach 4-5 listopada 2015 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton.

Kliknij tutaj i zarejestruj się jako uczestnik Forum

Kliknij tutaj i sprawdź agendę Forum

Forum Rynku Spożywczego i Handlu to dwa dni debat, prezentacji, wystąpień ekspertów, wieczorna gala z wręczeniem prestiżowych nagród „Rynku Spożywczego” i certyfikatów „Dobry Produkt’ oraz szereg mniej lub bardziej formalnych spotkań.

Forum to miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk ponad 1000 przedstawicieli przemysłu rolno-spożywczego, sieci handlowych, hurtowników oraz dostawców usług logistycznych, marketingowych i technologicznych. W tym gronie ponad 50 proc. uczestników Forum to prezesi i członkowie zarządów, dyrektorzy generalni i zarządzający, dyrektorzy operacyjni, dyrektorzy ds. sprzedaży i zakupów oraz managerowie średniego szczebla.

Forum to także wyjątkowa szansa dla przedsiębiorców na dyskusję problemach i szansach branży z przedstawicielami administracji publicznej, w tym ministrami, posłami i europosłami oraz przedstawicielami agencji rządowych, analitykami i naukowcami.

Podsumowaniem pierwszego dnia Forum będzie uroczysta Gala z wręczeniem Nagród Rynku Spożywczego i certyfikatów Dobry Produkt 2015.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

GRLGraal SA

KOMENTARZE: (2)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Techn. Przetw. Rybnego 28-10-2015, 11:42:
W artykule duzo mowi sie o konsolidacji rynku, o gromadzeniu kapitalu w jednym reku, o wplywie na cale przetworstwo rybne w Polsce, o podbojach innych rynkow Europejskich….
Czy aby nie za duzo na jednego Grall’a ?
Konsolidacja rynku, czyli wykup innych prowadzi do hegemonii a za tym do braku konkurencyjnosci.
Konkurencja jest zjawiskiem dobrym na rynku bo pobudza producentow do aktywnego dzialania, szukania nowych drog a tym samym do tworzenia nowych produktow.
Szkoda bylo by aby zapanowala taka sytuacja jak np. wszystko made in Grall.
Ostatnio duzo mowi sie o zmianach polityki glpbalnej/swiatowej.
Pojawilo sie tez pojecie „nowego porzadku swiatowego”
Nie podoba mi sie to z wielu wzgledow a jednym krokiem do takiego „nowego” ladu sa rowniez posuniecia w gospodarce tu w tym co robi Grall.
No coz, na niektore aspekty nalezy spojrzec nie tylko poprzez chwilowa sytuacje i osiagane wyniki ale rowniez popatrzec troche naprzod aby przewidziec konsekwencje tego typu dzialan.
A tak szczerze mowiac to u mnie (BRD) na razie poki co nie widze Grall’a na polkach sklepowych.
  • Obilw 14-10-2015, 09:54:
Wielki podziw dla Pana Prezesa, gratulacje. Pamiętam jeszcze początki handlu - sklep Graal w Wejherowie. To się nazywa sukces.

Zobacz wszystkie komentarze (2)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH