Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Chile to globalna potęga w rybołówstwie?

  • Autor: www.portalspozywczy.pl/ pr
  • Data: 20-04-2015, 13:39

Chile znane jest na całym świecie z długiej linii brzegowej oraz czystych wód, które pozwalają na obfite połowy ryb i owoców morza. Dzięki optymalnemu wykorzystaniu tak sprzyjających warunków geograficznych, ekologicznych i produkcyjnych, Chile stało się globalną potęgą w rybołówstwie. O możliwościach rozwoju importu chilijskich produktów morskich dyskutowano podczas spotkania zorganizowanego 16 kwietnia br. przez Biuro Handlowe ProChile w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Spotkanie w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich, zorganizowane zostało 16 kwietnia br. z inicjatywy Biura Handlowego ProChile. Dotyczyło promocji chilijskich owoców morza i ryb oraz połączone było z degustacją specjalnie przygotowanego na tę okazję menu. Na spotkaniu obecni byli dyrektor Biura Handlowego ProChile w Polsce, Felipe Gajardo oraz konsul honorowy Chile w Gdyni, Marek Listowski. Goście dyskutowali między innymi o szansach rozwoju importu produktów morskich z Chile w kontekście rozwijającej się dynamicznie od kilku lat wymiany handlowej i gospodarczej między Polską a tym południowoamerykańskim krajem. Ważnym tematem była również kwestia standardów jakości importowanej żywności z Chile.

- Dzięki nowoczesnym procesom przemysłowym oraz surowym standardom jakości i bezpieczeństwa, Chile jest wiarygodnym dostawcą produktów morskich, a ich eksport do krajów Unii Europejskiej rośnie z roku na rok. Wzorową jakość i bezpieczeństwo chilijskiej żywności poświadczają certyfikaty Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego – tłumaczył  Felipe Gajardo, dyrektor Biura Handlowego ProChile w Polsce.

Możliwości rozwoju importu produktów morskich z Chile będą również głównym tematem targów Seafood Expo Global 2015, które odbędą się w dniach 21-23 kwietnia 2015 w Brukseli. Chilijscy wystawcy i przedstawiciele chilijskiego sektora przemysłu rybnego zaprezentują na targach swoją ofertę, skierowaną do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

- Targi Seafood Expo Global 2015 w Brukseli są dla nas pewnego rodzaju platformą, która pozwala nam wzmacniać więzi z obecnymi partnerami oraz pozyskiwać nowych klientów na wszystkich rynkach międzynarodowych - powiedziała Susana Véliz, dyrektor Biura Handlowego ProChile w Belgii. - Chile posiada wyjątkowe atuty w kwestii konkurencyjności, dzięki którym może produkować żywność najwyższej jakości. Z jednej strony są to cechy geograficzne i klimatyczne, z drugiej są to możliwości produkcyjne - dają one niespotykane nigdzie indziej możliwości połowów i przetwórstwa rybnego - dodała Susana Véliz.

Chile zajmuje czołową pozycję wśród producentów żywności w Ameryce Południowej oraz 27 pozycję na całym świecie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH