Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Copa-Cogeca zwraca uwagę na akwakulturę

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 18-11-2016, 15:14
Copa-Cogeca zwraca uwagę na akwakulturę
fot. RW, portalspożywczy.pl

Copa i Cogeca wzięły w tym miesiącu udział w posiedzeniu komitetu wykonawczego nowego unijnego Komitetu Doradczego ds. Akwakultury (AAC), który ma na celu zwrócenie większej uwagi na sektor akwakultury w UE i zapewnienie jego zrównoważonego rozwoju.

Przemawiając w Brukseli po spotkaniu, sekretarz generalny Copa i Cogeca, Pekka Pesonen, powiedział „Głównym celem AAC jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju unijnego sektora akwakultury. Copa i Cogeca, wraz z innymi 50 członkami z całej UE, zaangażowanymi w różne branże akwakultury, w tym z producentami paszy, przetwórcami i przedstawicielami sektora usług, grup konsumenckich i innych grup interesów, będą pracować nad zaleceniami AAC, które zostaną przekazane instytucjom UE, państwom członkowskim i innym stronom zainteresowanym”.

AAC rozpoczął oficjalną działalność w maju, kiedy to odbyło się pierwsze walne zgromadzenie. W ramach Komitetu działają trzy podgrupy: ds. ryb, skorupiaków i spraw ogólnych. Copa i Cogeca ma przedstawicieli w grupach roboczych, komitecie wykonawczym i walnym zgromadzeniu. Przedstawiciele Copa i Cogeca przy komitecie wykonawczym to wiceprzewodniczący grupy roboczej „Ryby”, pan Pier Antonio Salvador z włoskiej organizacji Confagricoltura API oraz pan Bernhard Feneis z niemieckiej DBV. Komitet wykonawczy, odpowiedzialny za zarządzanie AAC, spotkał się po raz pierwszy w tym miesiącu, by zatwierdzić budżet, który zostanie przyjęty przez drugie walne zgromadzenie, które zbierze się w Paryżu w grudniu.

Pan Pesonen zwrócił uwagę na znaczenie dalszego rozwoju sektora, gdyż UE nie jest samowystarczalna. „AAC będzie nadal przyjmować nowych członków ze wszystkich odpowiednich organizacji krajowych i unijnych. Państwa członkowskie mogą również pomóc regulując składkę członkowską lub udzielając innej formy wsparcia” - podkreślił.

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH