Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Dobre wyniki Seko. Wzrost przychodów oraz zysku

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 18-03-2016, 09:52
Dobre wyniki Seko. Wzrost przychodów oraz zysku
Zakład przetwórczy Seko. Fot. Seko

Giełdowa spółka Seko rok 2015 może zaliczyć do udanych. Przedsiębiorstwo kierowane przez Kazimierza Kustrę zwiększyło przychody ze sprzedaży o ponad 8 proc. i przekroczyło granicę 141 mln zł. Zysk netto wyniósł ponad 5 mln zł.

Zysk z działalności operacyjnej wzrósł z 5,8 do niespełna 6,3 mln zł. Zysk netto wzrósł o 500 tys. złotych - z 4,589 do 5,02 mln zł. Zysk na jedną akcję wyniósł 0,76 zł, podczas gdy w roku 2014 0,69 zł.

Działalność operacyjna Seko w 2015 r. wygenerowała dodatnie przepływy pieniężne w wysokości
blisko 9 mln zł (8,7 mln zł), które ze znaczną nadwyżką pokryły ujemne przepływy pieniężne w segmencie działalności inwestycyjnej i finansowej.

Jak wynika z opublikowanego raportu, w roku 2016 spółka zamierza w dalszym ciągu rozwijać się w sposób organiczny i koncentrować się na zwiększeniu przychodów ze sprzedaży oraz rentowności prowadzonej działalności.

- Spółka zamierza sukcesywnie wprowadzać na rynek nowe produkty odpowiadające zmieniającym się potrzebom klientów. Spółka planuje również w dalszym ciągu intensywnie rozwijać sprzedaż na rynkach zagranicznych. Zarząd Spółki pozytywnie ocenia perspektywy rozwoju Spółki w najbliższych latach - napisano w raporcie. 

Seko powstało w 1992 roku w Porcie Rybackim "Dalmor" w Gdyni. W 1995 roku firma została przeniesiona do Chojnic. Aktualnie zakład ma powierzchnię 16 tys. mkw. i zatrudnia ponad 500 osób z terenów powiatu chojnickiego. Spółka zajmuje się głównie produkcją marynat rybnych, wyrobów rybnych na bazie śledzia solonego, sałatek i past rybnych, ryb smażonych w zalewach octowych i pomidorowych oraz innych rybnych wyrobów garmażeryjnych. W ofercie jest ponad 200 pozycji asortymentowych opartych głównie na bazie śledzia i makreli sprowadzanych z Islandii, Norwegii, Danii i Niemiec.

Od 15 marca 2007 Seko należy do grona spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

SEKSeko SA

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • pracownik 20-03-2016, 21:30:
A pracowników kosicie za najniższe krajowe. Nie wspomne już o braku zarządzania

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH