Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Dyr. handlowy PR Łosoś: Będziemy liderem na polskim rynku konserw rybnych!

  • Autor: PJ, portalspożywczy.pl
  • Data: 13-06-2014, 11:26
Dyr. handlowy PR Łosoś: Będziemy liderem na polskim rynku konserw rybnych!
Zdzisław Myszk, dyrektor ds. handlu i marketingu Przetwórstwa Rybnego Łosoś

- Naszym długofalowym celem jest osiągnięcie pozycji najlepszego producenta konserw rybnych w Polsce, tak pod względem efektywności produkcji, jak i rozpoznawalności naszych marek na rynku. Dzięki sprawnemu i skutecznemu zarządzaniu już teraz jesteśmy jednym z czołowych producentów konserw rybnych w naszym kraju. Od konkurencji odróżnia nas bogate doświadczenie i długa tradycja w produkcji konserw - mówi serwisowi portalspożywczy.pl Zdzisław Myszk, dyrektor ds. handlu i marketingu w Przetwórstwie Rybnym Łosoś.

Przetwórstwo Rybne Łosoś zamknęło ubiegły rok ze sprzedażą na poziomie ok. 63 mln konserw. Firma dobrze rozpoczęła również rok 2014. W pierwszym kwartale br. względem analogicznego okresu w roku 2013 PR Łosoś zwiększyło swoją sprzedaż o ponad 5 proc., pomimo tego, że w branży rybnej pierwsze miesiące roku zazwyczaj są tymi najtrudniejszymi.

- Około 70 proc. naszej produkcji trafia na polski rynek, a pozostałe 30 proc. przeznaczamy na eksport do wielu krajów - mówi naszemu serwisowi Zdzisław Myszk. Spółka eksportuje swoje produkty do takich państw, jak m.in. Czechy, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Izrael, Australia, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja. - Ostatnio zaczęliśmy sprzedawać nasze konserwy nawet do Turkmenistanu. Prowadzimy rozmowy o wielu nowych kierunkach eksportowych, ale na razie nie chciałbym ich wymieniać, aby nie zapeszyć - dodaje dyrektor ds. handlu i marketingu w firmie.

Przetwórstwo Rybne Łosoś powstało w 1954 roku. W latach 1954-1999 funkcjonowało jako spółdzielnia pracy pod nazwą Spółdzielnia Pracy Rybołówstwa Morskiego Łosoś. Fabryka zlokalizowana była w usteckim porcie. Od 1 stycznia 2000 roku działalność gospodarczą kontynuowała już spółka prawa handlowego, to jest Przetwórstwo Rybne Łosoś Sp. z o.o. Firma obecnie jest jednym z czołowych producentów konserw rybnych w Polsce. Dziennie produkuje ok. 300 tys. konserw rybnych m.in. ze śledzia, szprota i makreli. W portfolio spółki znajdują się takie marki, jak Łosoś, Posejdon XXL, Pirat, Skarby Sopotu, Jantar i Harpun.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH