Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Frosta prezentuje nową linię produkcyjną i zapowiada kolejne inwestycje w Bydgoszczy (zdjęcia)

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 28-09-2017, 18:29
Frosta prezentuje nową linię produkcyjną i zapowiada kolejne inwestycje w Bydgoszczy (zdjęcia)
Rozbudowa zakładu Frosty w Bydgoszczy kosztowała 65 mln zł, fot. Frosta

Frosta oficjalnie zaprezentowała nową linię do produkcji wyrobów rybnych z sosami. Inwestycje przeprowadzone w latach 2016-17 pozwolą na zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Bydgoszczy do 65 tys. ton rocznie. Zarząd Frosta A.G. poinformował ponadto, że w 2019 roku w Bydgoszczy powstanie centrum usług wspólnych całej grupy.

W 2016 roku Frosta zwiększyła przychody ze sprzedaży do 555 mln zł, co stanowi wzrost o 11 proc. rdr. Zysk netto spółki wyniósł rekordowe 32 mln zł i okazał się o 17,4 proc. wyższy niż w 2015 roku. Przełom 2016 i 2017 roku był również czasem intensywnego rozwoju i rozbudowy firmy.

- Jesteśmy największym producentem mrożonych produktów rybnych w Polsce i jednym z liderów w kategorii mrożonek w Polsce. Obiekt w Bydgoszczy to jedna z czterech fabryk w Grupie Frosta. Obecnie dysponujemy 20 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej i zatrudniamy prawie 700 osób. Nasza specjalizacja to produkty rybne panierowane i z sosami, które powstają na dwóch najnowocześniejszych liniach w Europie. Eksportujemy do kilkunastu krajów europejskich. Obecnie moce produkcyjne zakładu wynoszą 35 tys. ton rocznie, a w ciągu najbliższych 3-5 lat chcemy zwiększyć je do 65 tys. ton - mówi Mirosław Ranosz, dyrektor fabryk grupy Frosta.

Na rozbudowę zakładu w Bydgoszczy Frosta przeznaczyła 65 mln złotych. Główną częścią inwestycji jest nowa hala produkcyjna o powierzchni 5,5 tys. mkw. wyposażona w nowoczesną linię do produkcji wyrobów rybnych. Frosta zwiększyła również powierzchnię magazynową, która wraz z zapleczem osiągnęła powierzchnię 2 tys. mkw. Na terenie fabryki powstały też parkingi dla samochodów ciężarowych. Kamień węgielny pod nową halę produkcyjną został wmurowany 24 listopada 2016 r., a realizację całej inwestycji zakończono w maju 2017 roku. Moce produkcyjne nowej linii to 20 tys. ton rocznie. Do pracy na tej linii Frosta zatrudniła 40 nowych pracowników, a docelowo ma być ich 80. 

- Zakończenie inwestycji to czas podsumowań, lecz także moment stawiania sobie nowych wyzwań. Przed nami kolejny duży projekt – zapowiada Paweł Wojciechowski, dyrektor handlowy Frosty na Polskę i Europę Centralną. - Opracowanie szczegółowego planu rozwoju wymaga czasu, możemy już jednak uchylić rąbka tajemnicy. W latach 2018-19 w Bydgoszczy powstanie centrum usług wspólnych (shared service center), w którym realizowane będą usługi finansowe oraz IT dla całej grupy Frosta AG.

Specjalnym gościem wydarzenia był Dirk Ahlers, założyciel i główny udziałowiec Frosta AG. Jak wspominał, choć tuż po zjednoczeniu Niemiec, wszyscy przekonywali go, aby patrzeć na Zachód, on postanowił poszukać szans na rozwój firmy na Wschodzie, inwestując najpierw na terenach byłego NRD, a następnie w Polsce.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH