Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Graal: Cena w wezwaniu wzrosła do 32 zł za akcję

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 06-10-2016, 09:23
Graal: Cena w wezwaniu wzrosła do 32 zł za akcję
Bogusław Kowalski, prezes Grupy Kapitałowej Graal. Fot. Paweł Pawłowski

Bogusław Kowalski, prezes rybnej spółki Graal wraz z podmiotem zależnym Greenwich Investments oraz spółką GRWC Holdings Limited, zależną od jednego z funduszy grupy Abris podwyższyli cenę w wezwaniu na 4.493.005 akcji Graala, czyli do 32 zł za szt. z 26 zł poprzednio - podał pośredniczący w wezwaniu Haitong IB.

Jak poinformowano, począwszy od dnia 6 października 2016 r. cena za jedną akcję Spółki w Wezwaniu zostanie podwyższona z kwoty 26,00 zł do kwoty 32,00 zł.

Odpowiedniemu podwyższeniu uległa również kwota zabezpieczenia. Tym samym suma zabezpieczenia jest nie niższa niż 100 proc. wartości akcji rybnej spółki, które zostały objęte Wezwaniem.

Podwyższona cena zostanie zapłacona za wszystkie akcje objęte zapisami w odpowiedzi na Wezwanie, w tym także za akcje Spółki objęte zapisami złożonymi przed dniem opublikowania komunikatu.

Zapisy w wezwaniu na akcje Graala rozpoczęły się 15 września i potrwają do 14 października. Przewidywany termin transakcji zakupu akcji na GPW to 19 października, a przewidywany termin rozliczenia transakcji zakupu akcji przez KDPW - 24 października.

W wyniku wezwania wzywający zamierzają osiągnąć 100 proc. akcji i głosów na walnym Graala oraz wycofać spółkę z GPW. 

Przypomnijmy, że 25 sierpnia Bogusław Kowalski, twórca i główny akcjonariusz firmy Graal oraz spółka zależna Greenwich Investments podpisały 25 sierpnia z GRWC Holdings Limited (spółka zależna funduszu private equity Abris Capital) umowę inwestycyjną oraz umowę wspólników. Strony umowy wezwały do sprzedaży 55,77 proc. akcji Graala.

W rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl prezes Kowalski przyznał, iż pozyskanie inwestora kapitałowego stwarza szanse na dalszy dynamiczny rozwój grupy, której roczne przychody przekraczają 930 mln zł. Graal zamierza zwiększyć swoją aktywność na rynkach zagranicznych. W perspektywie są nawet przejęcia zachodnich przedsiębiorstw (więcej: Graal pozyskał inwestora. W planach akwizycje zagraniczne). 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

GRLGraal SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH