Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Graal chce podwoić obroty. W tym roku przekroczy granicę 1 mld zł

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 18-10-2016, 09:56
Graal chce podwoić obroty. W tym roku przekroczy granicę 1 mld zł
Bogusław Kowalski, prezes Graala. Fot. PTWP

Podczas Forum Rynku Spożywczego i Handlu Bogusław Kowalski, prezes Graala, przyznał, że firma stawia na szybki rozwój. W przeciągu trzech lat obroty rybnego potentata mogą się podwoić. Już w tym roku firma z Wejherowa planuje przekroczyć granicę 1 mld zł przychodów.

- Graal ma duży apetyt i chce się szybko rozwijać. Jesteśmy w trakcie procesu wycofania spółki z giełdy. Pozyskaliśmy nowego inwestora. Naszym celem jest szybki rozwój. W perspektywie trzech lat obroty mogą się podwoić. W tym roku na pewno będą wyższe niż jeden miliard złotych. Myślę, że w granicach 1,1 mld. Za trzy lata może być dwa razy tyle - przyznał Bogusław Kowalski w podczas debaty "Branża rybna - rynek na fali wznoszącej", która odbyła się w ramach IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Przypomnijmy, że 25 sierpnia Bogusław Kowalski, twórca i główny akcjonariusz firmy Graal oraz spółka zależna Greenwich Investments podpisały 25 sierpnia z GRWC Holdings Limited (spółka zależna funduszu private equity Abris Capital) umowę inwestycyjną oraz umowę wspólników. Strony umowy wezwały do sprzedaży 55,77 proc. akcji Graala.

W rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl prezes Kowalski przyznał, iż pozyskanie inwestora kapitałowego stwarza szanse na dalszy dynamiczny rozwój grupy, której roczne przychody przekraczają 930 mln zł. Graal zamierza zwiększyć swoją aktywność na rynkach zagranicznych. W perspektywie są nawet przejęcia zachodnich przedsiębiorstw (więcej: Graal pozyskał inwestora. W planach akwizycje zagraniczne).

IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu to dwa dni debat, w tym 17 paneli dyskusyjnych, kilkadziesiąt wystąpień i prezentacji uznanych polityków, ekspertów, szefów firm i analityków, to także ok. 100 panelistów i ponad 1000 gości z kraju i zagranicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

GRLGraal SA

KOMENTARZE: (3)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Branzysta 20-10-2016, 16:45:
Muszą kupić farmę rybna, miec surowiec dla Korala w przeciwnym wypadku nic z tego nie wyjdzie. Przetrwają innowacyjni z dostępem do surowca, własnego surowca!!! Kupujac farmę automatycznie Grupa wykaze wzrost przychodów, na Zachdzie mogą kupić tylko i wyłącznie kogoś kto ma rynek zbytu. Kolejny wzrost przychodów, itd,itd. Oby się udało lecz jest to obarczone potwornym ryzykiem.
  • ccc 19-10-2016, 14:28:
Zyski też? Bo samo podwojenie obrotów nic nie znaczy, można sprzedawać dużo więcej po zaniżonych cenach i tracić.
  • ...ciekawy 19-10-2016, 07:47:
Jeżeli faktycznie Graal ma takie plany to będzie potrzebował nie tylko dodatkowej kadry ale również akwizycji na rynkach zachodnich.
Ciężko mi sobie wyobrazić , że co roku będzie rósł na rynku polskim o 33.3%

Zobacz wszystkie komentarze (3)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH