Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Graal chce przejąć zagraniczną firmę produkcyjną

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 04-12-2015, 15:00
Graal chce przejąć zagraniczną firmę produkcyjną
Bogusław Kowalski, prezes Grupy Kapitałowej Graal. Fot. Pawel Pawlowski/zelaznastudio.pl

Graal intensywnie pracuje nad przejęciami zagranicznych firm. Kolejne akwizycje są możliwe już w przyszłym roku. - Dojrzeliśmy do tego żeby zrobić następny duży krok. Dlatego nie ukrywam, że jesteśmy gotowi do kolejnych akwizycji – przyznaje w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Bogusław Kowalski, prezes Grupy Kapitałowej Graal.

Graal jest liderem procesu konsolidacji polskiej branży rybnej. W ostatnich latach grupa była nastawiona przede wszystkim na budowaniu silnej organizacji, co było niezbędne do stworzenia stabilnych podstaw dalszego rozwoju.

- W ciągu trzech lat, od 2005 do 2008 roku kupiliśmy 8 spółek. Ogromnym wysiłkiem było dla nas zbudowanie jednej sprawnie działającej organizacji. Robiliśmy to na żywym organizmie. Trzeba było nadążać za wymaganiami rynkowymi, a z drugiej strony tworzyć grupę dającą silne podstawy bezpieczeństwa oraz bazę do dalszego rozwoju – zauważa Bogusław Kowalski. Jak dodaje sam proces budowania i reorganizacji grupy zajął sporo czasu, co wynikało ze specyfiki przeprowadzonych transakcji. - Każda spółka, którą kupiliśmy miała własny styl, sposób zarzadzania. Inną kulturę organizacyjną oraz sposób patrzenia na rynek. Część z tych firm miała długą tradycję, przez co zmiana organizacji a przede wszystkim mentalności ludzi była długim i żmudnym procesem – przyznaje prezes Graala.

Obecnie grupa wkracza w kolejny etap swej działalność. Oprócz zapowiadanego na łamach naszego serwisu wejścia w hodowlę ryb (czytaj więcej: Graal wchodzi w hodowlę ryb) Graal pracuje nad kolejnymi akwizycjami. Nie tylko na polskim rynku.

- Interesują nas firmy zarówno w Polsce, jak i za granicą, jednak na rynku krajowym osiągnęliśmy już bardzo dużo. Kolejne przejęcia nie stworzą dla nas tak znaczącej wartości dodanej. Dlatego też dziś prowadzimy rozmowy z firmami zagranicznymi, konkretnie z Europy Zachodniej. Takie przejęcia pozwolą nam na realizację naszego celu strategicznego, którym jest rozwój eksport – tłumaczy Bogusław Kowalski.

Zdradza jednocześnie, że rozmowy z potencjalnymi firmami już się toczą, jednak transakcje nie zostaną zamknięte w tym roku, w przededniu kluczowego dla branży rybnej Bożego Narodzenia.

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

GRLGraal SA

KOMENTARZE: (2)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Beti 11-01-2016, 10:31:
Moze nie w temacie, ale nie mogłam się powstrzymać: aa odległość widać polskiego biznesmena: fryzjera brak, za to wąs jest i te okulary może i drogie ale wyglądające jak z bazaru na rogu...a do tego ta narcystyczna poza. Pan Prezes już nie musi się odzywać - wizerunek mówi wszystko :)
  • Tech. Przetw. Rybnego 07-12-2015, 10:30:
no i prosze.
Mamy nastepna "gwiazde" na firmanencie polskiego przymyslu rybnego przynajmniej na zdjeciu.
Podobne "pozowane" prezentowala tu prezesowa WILBO.
Co do wypowiedzi nie zamieszczam komentarza. Poczekam co z tego wszystkiego bedzie., wtedy ...
Poki co popatzrymy na dalsze zdjecia, moze tak na tle np. Fiordow Norweskich ale tylko tak n.p.

Zobacz wszystkie komentarze (2)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH