Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Graal: fundusze zarządzane przez ALTUS TFI przekraczają 5 proc. w ogólnej liczbie głosów spółki

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 06-09-2016, 15:32
Graal: fundusze zarządzane przez ALTUS TFI przekraczają 5 proc. w ogólnej liczbie głosów spółki
Bogusław Kowalski, twórca i prezes Grupy Kapitałowej Graal. Fot. Pawel Pawlowski/zelaznastudio.pl

ALTUS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A poinformowało, iż zarządzanie przez nie fundusze przekroczyły próg 5 proc. głosów w ogólnej liczbie głosów rybnej spółki Graal z Wejherowa.

Przed zmianą udziału fundusze inwestycyjne zarządzane przez ALTUS TFI posiadały łącznie 398 841 akcji Graala, stanowiących 4,95 proc. kapitału zakładowego, uprawniających do 398 841 głosów, co stanowiło 4,95 proc. w ogólnej liczbie głosów Spółki.

Po zmianie udziału fundusze posiadają łącznie 405 225 akcji Spółki, stanowiących 5,03 proc. kapitału zakładowego, uprawniających do analogicznej liczby głosów w Graalu.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia prezes zarządu i główny akcjonariusz Graal SA - Bogusław Kowalski, jego spółka zależna Greenwich Investments oraz GRWC Holdings, spółka należąca do Abris CEE Mid – Market Fund III zawarli umowę inwestycyjną, na mocy której zobowiązały się do ogłoszenia wezwania na wszystkie akcje Graala po 26 zł - podała spółka. Poinformowano wtedy, że wzywający zamierzają wycofać spółkę z Giełdy Papierów Wartościowych (więcej Prezes Graala i Abris ogłoszą wezwanie na wszystkie akcje. Chcą wycofać spółkę z GPW).

Bogusław Kowalski w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl przyznał, że pozyskanie inwestora ma pomóc w realizacji strategii spółki, która zakłada m.in. przejęcia zachodnich firm z branży rybnej (więcej Graal pozyskał inwestora. W planach akwizycje zagraniczne). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

GRLGraal SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH