Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Grupa Abris zgłosiła do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcia Graala

  • Autor: www.portalspozywczy.pl / UOKiK
  • Data: 05-09-2016, 09:43
Grupa Abris zgłosiła do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcia Graala
fot. materiały prasowe Graal SA

Do UOKiK zgłoszono wniosek o zgodę na przejęcie przez GRWC Holdings Limited z siedzibą Nikozji (Cypr) kontroli nad Graal SA z siedzibą w Wejherowie.

Jak podał UOKiK, planowana koncentracja polega na przez GRWC Holdings Limited, za pośrednictwem wehikułu korporacyjnego- Greenwich Investments sp. z o.o., kontroli nad Graal SA z siedzibą w Wejherowie i jej spółkami zależnymi, która będzie sprawowana wspólnie z Bogusławem Kowalskim.

Zgłaszający należy do Grupy Abris - grupy funduszy private equity inwestujących w przedsiębiorstwa średniej wielkości w państwach Europy Środkowej i Wschodniej. Spółki należące do Grupy Abris prowadzą działalność między innymi w branży odzieżowej, handlu detalicznego, usług finansowych i windykacyjnych, spedycyjnej, rolniczej, zarządzania odpadami, motoryzacyjnej, przemysłu papierniczego i poligraficznego.

Graal jest spółką dominującą w grupie kapitałowej Graal, specjalizującej się w produkcji konserw rybnych i mięsnych, dań obiadowych, mrożonek rybnych oraz produktów z łososia świeżego i wędzonego.

Przypomnijmy, 25 sierpnia br. ogłoszono, że prezes zarządu i główny akcjonariusz Graal SA - Bogusław Kowalski, jego spółka zależna Greenwich Investments oraz GRWC Holdings, spółka należąca do Abris CEE Mid – Market Fund III zawarli umowę inwestycyjną, na mocy której zobowiązały się do ogłoszenia wezwania na wszystkie akcje Graala po 26 zł. 

- W umowie inwestycyjnej GRWC, Greenwich oraz Bogusław Kowalski zobowiązali się do ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji spółki. Zgodnie z umową inwestycyjną cena za jedną akcję spółki w wezwaniu będzie wynosiła 26 zł. Strony uzgodniły, że wezwanie będzie ogłoszone pod następującymi warunkami zawieszającymi: warunkiem otrzymania przez GRWC zgody prezesa UOKiK na sprawowanie łącznie z Bogusławem Kowalskim współkontroli nad spółką oraz odpowiednich zgód właściwych urzędów antymonopolowych w innych jurysdykcjach; warunkiem przekroczenia progu minimalnej liczby akcji objętych zapisami wskazanej w dokumencie wezwania.

Wzywający zamierzają wycofać spółkę z GPW.

Bogusław Kowalski jest właścicielem akcji stanowiących 41,5 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do 48,8 proc. głosów na WZ spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

GRLGraal SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze