Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Grupa Muszkieterów dywersyfikuje działalność - rozwija rybołówstwo

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 23-04-2015, 19:03
Grupa Muszkieterów dywersyfikuje działalność - rozwija rybołówstwo

W Boulogne-sur-Mer utworzono Scopale. Ta spółdzielcza spółka armatorska należąca do Scapêche i Pêcheurs d’Opale1 zainwestuje w statki na zasadzie współwłasności z rybakami. W ten sposób Scapêche, spółka Grupy Muszkieterów, kontynuuje dywersyfikację swoich działań.

Umowa spółki Scopale została zawarta 14 kwietnia w Boulogne-sur-Mer. Ta uproszczona spółka akcyjna, której udziały w równym stopniu należą do Scapêche i spółdzielni rybackiej Pêcheurs d’Opale, będzie zarządzana przez Érica Gosselina. Scopale będzie inwestować w nowoczesne i energooszczędne statki rybackie na zasadzie współwłasności. Scopale będzie większościowym udziałowcem każdego statku, a armator udziałowcem mniejszościowym.

Sylvain Pruvost, prezes Scapêche, z zadowoleniem mówi o utworzeniu spółki Scopale: „Scapêche inwestuje w nowe wyposażenie do połowów przybrzeżnych i rzemieślniczych. W ten sposób Grupa Muszkieterów przyczynia się do podtrzymania rybołówstwa w Boulogne”. Éric Gosselin dodaje: „Scopale pozwoli rybakom armatorom, zwłaszcza młodym, zaangażować się w budowę statków.”

Oddanie do użytku pierwszego wszechstronnego trawlera o wielkości od 16 do 18 metrów przewidziane jest w pierwszym kwartale 2016 r. Gatunki, które będą łowione (przegrzebki, kałamarnice, dorsze, sole, mątwy i barweny) w pierwszej kolejności zasilą działy rybne sklepów Intermarché i Netto, dzięki zakładowi produkcyjnemu Capitaine Houat - Scamer z Boulogne. „Dzięki naszemu zaangażowaniu mamy dostęp do zasobów z sektora podlegającego ścisłej regulacji” – mówi Fabien Dulon, dyrektor Scapêche, pierwszego armatora rybackiego we Francji.

 Scapêche – jednostka należąca do Agromousquetaires, przyspiesza swoją dywersyfikację i potwierdza obecność w sektorze rybołówstwa przybrzeżnego i rzemieślniczego. Spółka kupiła już na zasadzie współwłasności z rybakami kutry do połowów sardynek: Tximistarri II w 2010 r. i Mirentxu I w 2011 r., oraz statki do połowów klatkami Zubernoa w 2009 r. i Sergagil w 2013 r. W zeszłym roku, Scapêche kupiła na zasadzie współwłasności statek Face à la Mer.

Stając się udziałowcem statków, armator Grupy Muszkieterów, mający siedzibę w mieście Lorient, uczestniczy w działalności portowej w departamencie Finistère. W przypadku Boulogne-sur-Mer, utworzenie spółki Scopale oraz rozwój współwłasności zapewnią komplementarne zaopatrzenie, docierając do zasobów w strefach, w których nie działa Scapêche.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH