REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Indonezja liczy na współpracę w rybołówstwie; jest szansa dla polskiego mleczarstwa

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 26-08-2015, 11:41
Indonezja liczy na współpracę w rybołówstwie; jest szansa dla polskiego mleczarstwa
Fot. Shutterstock

Indonezja liczy na rozwój współpracy z Polską w zakresie rybołówstwa. Dodatkowo zapewnia, że jeszcze w tym roku możliwa będzie wizyta indonezyjskich inspektorów weterynaryjnych w Polsce w kwestii dopuszczenie polskich zakładów mleczarskich do eksportu produktów na tamtejszy rynek.

REKLAMA

Możliwości współpracy polsko-indonezyjskiej w obszarze rybołówstwa  były głównym tematem spotkania wiceministra rolnictwa Kazimierza Plocke z minister spraw morskich i rybołówstwa Republiki Indonezji Susi Pudjiastuti.
 
- Jest wiele możliwości nawiązania nowych kontaktów między naszymi krajami w obszarze całego sektora żywnościowego, a memorandum stanowi dobrą podstawę do ich rozwoju w zakresie rybołówstwa – mówił wiceminister Plocke i wskazał potencjalne obszary działań zarówno handlowych,  gospodarczych, jak i  badawczo-naukowych.

Podstawą do rozwijania takiej współpracy jest podpisane w 2013 r. memorandum o porozumieniu między ministerstwem rolnictwa, a ministerstwem spraw morskich i rybołówstwa Republiki Indonezji. 

Polska ma duże doświadczenia dotyczące modernizacji i rozwoju przetwórstwa ryb oraz przemysłu stoczniowego im może być w tych dziedzinach perspektywicznym partnerem dla strony indonezyjskiej.

Minister Pudjiastuti zachęcała polskich przedsiębiorców do inwestycji w indonezyjski przemysł stoczniowy oraz przetwórstwo ryb oraz podkreślała, że Indonezja jest atrakcyjnym rynkiem dla Polski i może stanowić ciekawą alternatywę dla polskiego biznesu w regionie azjatyckim.

Indonezja chce budować statki rybackie i statki do kontroli rybołówstwa, modernizować porty  i przystanie rybackie oraz rozwijać przetwórstwo ryb. W Polsce szuka partnerów gospodarczych do realizacji tych przedsięwzięć, zaś w budżecie państwa zostały na ten cel wyodrębnione specjalne fundusze.

Plocke podkreślił natomiast, że Polska oczekuje jednak w dalszym ciągu na dopuszczenie polskich zakładów mleczarskich do eksportu produktów na rynek indonezyjski.

Minister Pudjiastuti zapewniła, że omówi tę kwestię z ministrem rolnictwa Indonezji i że jeszcze w tym roku możliwa będzie wizyta indonezyjskich inspektorów weterynaryjnych w Polsce.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

POLECAMY W SERWISACH