Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Jan Puławski: Thai Union chciało wyeliminować mnie z rynku

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 09-03-2017, 11:42
Jan Puławski: Thai Union chciało wyeliminować mnie z rynku
fot. mat. pras.

Na początku stycznia 2017 r. sąd ponownie przyznał rację Janowi Pulawskiemu w sporze z Thai Union Poland Sp. z o.o. Prezes BK Food rozważa teraz wystąpienie na drogę sądową przeciwko dawnemu King Oscar o odszkodowanie za "wszelkie faktyczne straty oraz utracone korzyści."

W roku 2015 King Oscar wniósł pozew przeciwko Janowi Pulawskiemu, jakoby dopuścił się pogwałcenia postanowień umowy sprzedaży biznesu tuńczykowego oraz w nim zawartych klauzul konkurencyjności. Umowa zawarta była w 2012 roku pomiędzy spółką BK-Food Poland, którą reprezentował Jan Pulawski a spółką King Oscar (późniejszy Thai Union Poland) (czytaj więcej o sprawie)

Jak czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji przez Pulawskiego, Sąd Apelacyjny w Gdańsku nie znalazł żadnych dowodów ani podstaw prawnych, które świadczyłyby o naruszeniach postanowień umowy przez Jana Pulawskiego.

Autor pisma przypomina, że Thai Union Poland już wcześniej wniósł pozwy przeciwko spółkom BK-Food Poland oraz BK-Food Polska.

- Wszystkie składane przez Thai Union Poland pozwy zostały przez Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalone. Prezesem oraz jedynym udziałowcem spółki BK-Food Poland w roku 2014 był Jan Pulawski - czytamy w oświadczeniu.

Zdaniem Pulawskiego działanie King Oscar’a, a później Thai Union Poland, miało wyłącznie na celu wyeliminowanie go z branży oraz rynku tuńczykowej w Polsce.

- Wraz z tym wyrokiem Sądu zostało udowodnione, że w latach 2014 do 2016 to spółka King Oscar (późniejszy Thai Union Poland) dopuściła się złamania ustawy o nieuczciwej konkurencji poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat, co naruszyło moje dobre imię i renomę kupiecką - czytamy dalej.

W dalszej części oświadczenia prezes BK Food informuje, że będzie rozważał wystąpienie na drogę sądową przeciwko Thai Union Poland z żądaniem sprostowania, przeprosinami oraz wycofaniem wszystkich pomówień dostarczonym wcześniej w formie pisemnej wszystkim podmiotom handlowym w Polsce i zagranicą.

Pulawski chce dochodzić od Thai Union Poland odszkodowania za wszelkie faktyczne straty oraz utracone korzyści.

- Informuje, iż każdy podmiot w Polsce który kierował się fałszywą informacją otrzymaną od King Oscar (późniejszy Thai Union Poland) i w konsekwencji odmówił współpracy ze mną w okresie 2014 do 2016,  ma również prawo do wystąpienia o odszkodowanie za straty i utracone korzyści - zakończył. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH